Hadica Kurenia

Všeobecné príspevky ku klíme
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Caute chalani, mam maly problem,mizne mi voda a zistil som,ze je to cez snimac,ktory je na hadici kurenia. Uz mam doma aj nahradnu hadicu a je na nej aj spominany snimac.Obrazok v prilohe.
Moze mi niekto povedat, na co sluzi ten snimac? ked som bol po hadicu,znamy sa cudoval,ze to tam mam,mal tam 3 rovnake motory ako mam ja,ale ani jeden to nemal. Az kdesi cosi to nasiel medzi hadicami.
A este by som sa rad spytal,ci neviete aky pristup je k tym hadiciam,ci sa mi to podari aj doma v garazi bez jamy vymenit,alebo budem potrebovat jamu.Pripadne budem musiet rozobrat polovicku auta...? Bohuzial to neviem posudit a nerad by som to zacal rozoberat a pri konci zistim,ze sa tam aj tak nedostanem...

Dakujem
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

Ahoj, mal som ten isty problem asi pred 6 rokmi, v servise vypustili vodu zo systemu, pretesnili ten snimac silikonom, napustili system a hotovo.
Praca pre jedneho na hodinku, pristup zhora.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Ja som chcel aj hadice vymenit...tie co su tam,vyzeraju tak staro...tieto co som zohnal su ako nove...ale ak to nepojde,vymenim len to T-cko,je to nastrcene v tej hadici a stiahnute SK paskami.akurat tu vodu musim vypustit
Cuore Sportivo :)

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

ten snimac teploty zelenej farby sluzi pre ovladanie kurenia / klimatizacie ,a po pravde este som nevidel alfu aby nemala ten snimac, maximalne model s interierom pred face
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ten snimac nemaju alfi co nemaju automaticku klimu ale skoro vsetky ju maju v automate...
ak zapnes kurenie tak v zime citis ze to fuka len slabo a ked sa voda zohreje na cca 50-60C° tak v tedy zacne pridavat fukanie a to prave z toho snimaca berie info o teplote kedy moze zacat fukat
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

To je velmi zaujimave.

Mal tam rovnaku alfu ako ja,mala rovnaky motor,rovnaku vybavu,aj klimu 2 zonovu a na tej hadici to fakt nebolo...
Cuore Sportivo :)

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

tak asi chyba v matrixe musi tam byt ten snimac teploty
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

a nemal pridavne kurenie abo daco take? niekde to bolo len mozno viac zasite
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Vcera som tam bol znovu,hladali sme druhu hadicu,henta co mi dal mala iny tvar,asi bola len z JTD,nie z JTDm. Nenasiel taku. Tak som si nechal tuto a skusim vymenti len tu umelu vsuvku,kde je nastrceny ten snimac...myslite ze tie snimace budu rovnake? nepozeral som ci sedi konektor,lebo som to nevedel na mieste odpojit,ale na prvy pohlad,vyzera ze to bude to iste....tvar snimaca je malinko iny,ten moj ma nizsiu maticu,tento z JTD ma vyssiu..
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď