Nové reproduktory + rádio

Všeobecné príspevky k interíéru

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

A podľa čoho súdiš že je to dosť kvalitné rádio? ja mám pioneer MVH-8300bt a to mi nepríde kvalitné (na to čo od neho chcem čo sa týka celkovej zástavby) preto ho predávam a mám tam zatiaľ dex-p9r s deq (rádio + procesor)
Inak čo sa týka hudby.. pozri si na nejakých stránkach kde majú aj fotky svojich áut a inštalácií užívatelia a zistíš jednu vec že skoro nikto nerieši reproduktory vzadu, ja to tam mám... keď si namiesto zadných reproduktorov priplatíš radšej za zosik tak tú kvalitu isto viac pocítiš.
Zožeň si rádio ktoré ponúka aktívne výhybky napr alpine 9887 na bazoši ho chalan predáva za 160e + zosik 4-kanál mac audiio z 4200 ten kúpiš za cca 100e + nejaké lepšie komponentné stredobassy a máš super hudbu + samozrejme vytlmenie a mdf krúžky cca 50e investícia

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Usudzujem to podla mojich doterajsich skusenosti s autoradiom. Mal som iba 3 radia a to JVC KD-G 401 potom Challenger CH-8037 a posledne Sony CDX-GT317EE a ani jedno z nich nehralo tak cisto ako tento Kenwood. Vravim, ze v teme audio som laik a netvrdim, ze to radio je najkvalitnejsie ale urcite nemozem povedat, ze by bolo niecim zaostale na bezne pocuvanie hudby. Dalej podla mojho nazoru je urcite lepsie nez radia v podobnej cenovej kategorii znacky Clarion, Sencor, VoxBox atd. Netvrdim ze je lepsie nez podobny Alpine alebo podobne znacky ale urcite nie je nekvalitne. Nikomu svoj nazor nevnucujem ale prosim vas nechytajte ma za slovicka. Jasne, ze ti pride radio za 100€ smiesne ked mas v aute nieco za 300€. Tot moj nazor. Peace
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

tomas156jtd je podla vsetkeho audiofil, ked sa pozres na tu jeho zostavicku, cize jasne ze jemu by toto nebolo po chuti (nech sa nehneva, ja to nemyslim v zlom :) ) ved len to radio co napisal teraz ze ma ten pioneer dex-p9r stalo nove cez 2000 eur co som hladal takze to uz musi byt ina kava u neho posluchat...

podla mna pokial to chces len na mp3 tak tam ti staci aj to co chce časťo, to jedine pri FLAC hudbe by si videl rozdiel aj v niekolkotisicovom audiu (predpokladam ze tomas ma hudbu prevazne v takomto formate, ked do audia toho tolko natrieskal)

ja planujem tiez audio upgrade - radio si necham to co mam teraz - pioneer deh-5000ub (tomas by mi mohol povedaat ako ho hodnoti ked tak :D ) a dam si potom vytlmit dvere STP platmi, 4x repro (este neviem ake) s mdf kruzkami, 2 vyskace dopredu a nejaky zosik + nova kabelaz...a casom ked tak dokupim origo subak ak sa to bude dat spojazdnit s vyssie vypisanym
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

:D ja som to nemyslel v zlom alebo že rýpať do teba.. len ma zaujímalo podľa čoho usudzuješ že je to rádio kvalitné keď som pozeral že nové stojí 80e ale tak beriem že v podobnej cenovej kat. je dobré, ale tak v dnešnej dobe kedy kúpiš jazdené rádio za 80 tak je o 2-3 triedy lepšie ako v tej istej cené čisto nové(možno by bolo pre teba zaujímavé si vypočuť ten rozdiel...), ale ja to beriem každého baví niečo iné a len ma zaujímalo to čo si napísal :-)

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

BrumikPE : tak dá sa povedať že som zostal úchylný na hudbu :D ide o to čo sa dočítaš všade a možno to aj badáš že kvalita vecí v dnešnej dobe padla na hubu... preto sa obzerám ešte po starom dobrom "železe" a riadim sa aj radami a skúsenosťami druhých. No a moja zostava ešte nie je kompletná musím ešte zohnať lepšie stredob., sw a k tomu adekvátny zosilovač a celé to potom zladiť cez ten procesor deq... potom to už bude celkom solídne hrať :-) a k tvojmu rádiu to je tažko povedať aký z neho pôjde zvuk a resp ako si to sadne s reproduktormi... takže tak, ale inač dosť si chvália rádiá od alpine tie hrajú veľmi pekne aj tie lacnejšie porovnateľne s vyššími modelmi čo sa týka základných nastavení tie drahšie majú na vrch potom napr že majú aktívnu výhybku alebo širšie možnosti nastavenia... časové korekcie a pod

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

tomas156jtd napísal::D ja som to nemyslel v zlom alebo že rýpať do teba.. len ma zaujímalo podľa čoho usudzuješ že je to rádio kvalitné keď som pozeral že nové stojí 80e ale tak beriem že v podobnej cenovej kat. je dobré, ale tak v dnešnej dobe kedy kúpiš jazdené rádio za 80 tak je o 2-3 triedy lepšie ako v tej istej cené čisto nové(možno by bolo pre teba zaujímavé si vypočuť ten rozdiel...), ale ja to beriem každého baví niečo iné a len ma zaujímalo to čo si napísal :-)
Ano tiez nie som zastanca kupovania uplne novych veci nakolko to straca hodnotu hned po kupe. Ved koniec koncov aj auto mam jazdene :). Ale to radio tam uz bolo a je sice stare asi mesiac no predat ho sa uz neoplati za tu cenu by som tam toho vela nevymyslel. Predtym som reagoval trochu pudovo ale ved pochopili sme sa snad ;).
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ja som raz kupil pioneer deh 2300 a oproti staremu alpine to bol sakra rozdiel max spokojnost a stalo ma len 70€ pred rokom a pol :D niekomu k stastiu staci len malo :) a za malo € plno muziky
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

katan a zohnal si uz to origo radio aj s cd menicom? co uz to enchces?
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Hej mam ponuku na original radio + CD menic za 50€ ale bez kabelaze. Ale uz som o tom pisal v inej teme co vsetko potrebujem a zacinam rozmyslat ci do toho ist. Ked ludia sa prave naopak chcu toho original zbavit. Plus ked si dobre pamatam v tych kabloch mam dobry chaos je to tam nastrihane kade co pri tej "prestavbe" minuleho majitela a ja som kamarat s elektrinou len ked mi potriasie s rukou :think . Preco? Mas nejake napady alebo rady? Uvazujem uz aj o tej redukcii len nechcem vyhodit prachy a nebude to fungovat
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!

Skullhand
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21 Dec 2009, 21:56

ale sa tú hádate :D ja mam audio vo svojej alficke za 50 tisic sKK a 2 kw rms a sa nehádam :D
Napísať odpoveď