Pedál spojky

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Napísať odpoveď

Autor témy
pizzanoel
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 19:34

Ahojte,

mám taký problém so spojkovým pedálom . Pedal spojky mi nevytláča hore zarovno brzdového pedálu... Rýchlosti ci na neutrale alebo za jazdy sa mi zaradzuju úplne normálne s tým nie je žiaden problem....ked zaradim jednotku alebo nejaku rychlost tak postupne mi zacne klesať pedal spojky najprv ide po stlačení niekolkokrát zarovno brzdového a potom uz ked castejsie nato stupim tak mi zacne klesať az mi klesne o polovicu ako je brzdovy pedal... pedal priebezne podvihujem nohou...pružina čo vytlača spojku nie je prasknuta ide pekne na doraz... aj spojku mi odvzdusnili a valec je v poriadku.... tak neviem co by to mohlo byt... vedeli by ste mi prosím poradiť?
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Mali by tam byt dva valceky, "Master" co je na pedali, a "Slave" co je na prevodovke. Su oba v poridaku? Vyzera to ako keby niekde nieco pomalicky prepustalo kvapalinu. Nic ine by tam teoreticky byt nemalo.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section

Autor témy
pizzanoel
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 19:34

Xenn napísal:Mali by tam byt dva valceky, "Master" co je na pedali, a "Slave" co je na prevodovke. Su oba v poridaku? Vyzera to ako keby niekde nieco pomalicky prepustalo kvapalinu. Nic ine by tam teoreticky byt nemalo.
no ten co je na prevodovke skusal automechanik a aj ho odvzdusnil a povedal ze je v poriadku. na ten co je dole pri spojke tiez pozeral a povedal ze ide na doraz nic tam ale netecie...

ono teraz mi to ide v pohode zarovno brzdovej spojky ale niekedy mi klesne o polovicu ako je brzda...tak neviem ci je to vo valcekoch lebo ak ano tak potom by to tak bolo stale v tej polovici... ci nie?
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

A kvapalina ti nemizne? Mala by to byt nadobka spolocna s brzdovkou. Lebo uz ma potom nic moc nenapada.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section

Autor témy
pizzanoel
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 19:34

Xenn napísal:A kvapalina ti nemizne? Mala by to byt nadobka spolocna s brzdovkou. Lebo uz ma potom nic moc nenapada.
práveže kvapalina je stale na tej istej hladine... a nikde nie je vidieť že by niečo tieklo všetko je uplne suche... o 2 tyždne s tym idem do talianska na dofču a bojim sa aby mi ten pedal nepadol uplne na dno... mohlo by sa niečo take stat?
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

jeden valček dožíva, začni tym naprevodovke, nieje drahy
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Napísať odpoveď