Cukanie na voľnobehu

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Hľadal som nenašiel som... Problém mám taký že niekedy mi na voľnobehu motor začne miestami ako keby vynechávať ale to je len ako keby na jeden odpal valca (monotónny zvuk motora je v nepravidelných intervaloch prerušovaný) a vtedy mi ide aj väčší smrad z výfuku a potom aj pri cca 1800 ot/min do 2000 tiež dymí a má taký roztrasený chod (na mieste nie pod záťažou) Stále mám podozrenie na trysky.. ale môže to byť aj nejaké čidlo? Chystám sa zaniesť trysky na kontrolu.... len zisťujem vaše skúsenosti
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

mne tiez niekedy ked nastartujem ide motor cudne...vacsinou ma pekny chod,ale niekedy pocut ako keby mu klesali a stupali otacky,ale ja som si pozeral korekcie trysiek a mam na 3 valci nad 1.ostatne su v pohode. Cize ich pojdem zaniest na cistenie pripadne nejaky repas...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

hrudky kup nove spicky a mas pokoj, ja sa na to tiez chystam, ale to az v lete...v nejakom lepsom servise s triskami ked ti to budu robit tak paradicka, ono je zbytocnost kupovat cele nove vstreky, aspon ti ludia ktori tie spicky riesili si to pochvaluju, ze aj sami fachmajstri im vraveli, ze zbytocne kupovat komplet vstrek je vyhadzovanie penazi
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

moj kamarat ma znameho,co repasuje trysky(tiez meni spicky,ked je treba) a vide to uplne lacno,lebo su kamarati...takze to budem riesit cez neho :)
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

ked to robilo mne tak som vybral vstreky vycistil sedla nove podlozky a vyluhoval som vstrekovace v specialnom pripravku na cistenie vstrekovacov vysiel z nich riadny bordel odvtedy som tento problem nemal a pravidelne pouzivam odvtedy cistic palivoveho systemu kazdych 5000km a mam pokoj
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Breznev raz sme sa tu uz o tom bavili,len som zabudol ako sa ten pripravok na trysky vola...nevies ako sa to volalo? :D
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

prave ze neviem to brat od niekoho zohnal bolo to take svetlo oranzove do toho sa to vlozilo a bolo to treba nahrievat skusim sa ho opytat na nazov ked pojdem dnes za nim
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

takto to nejak vyzeralo bolo to v tom asi pol hodinu po vycisteni boli spicky krasne cistucke aj s dierociek pekne vytahalo napaleniny
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Breznew18 napísal:ked to robilo mne tak som vybral vstreky vycistil sedla nove podlozky a vyluhoval som vstrekovace v specialnom pripravku na cistenie vstrekovacov vysiel z nich riadny bordel odvtedy som tento problem nemal a pravidelne pouzivam odvtedy cistic palivoveho systemu kazdych 5000km a mam pokoj
robilo ti aj tie ostatné veci čo mne?hlučnosť motora sa znížila?
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

no vyzera to zaujimavo...pak daj vediet ako sa to volalo ke dzistis :) urcite by som to skusil :)
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď