p1320 p0101 nenaštaruje

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

Ahojte,

začalo mrznúť, v sobotu som štartoval auto ráno ledva chytilo, cca po 15min.(0 stupňov) V nedeľu cca okolo 10tej 3 stupne vonku chytilo v poho., v pondelok ráno mrzlo auto nenaštartovalo, ťahali sme ho ráno kamošovou favoritkou 5km do servisu. Vymenili mi pal. filter a naštartovalo v poho. Išiel som pre ňu večer dal aditiva do nafty plus niečo na prečistenie motora, ráno ani za svet nechytila, ani v utorok. Mám menený pal. filter, zaslepený egr, nové žhaviče, menený snímač kluky (nie som si istý či nie vačky, proste jeden z nich), nová baterka (3mesiace), ole, voda, filtre všetko menené.

Diagnostika:

p1320 koherence signalu faze a otacek

2) missing or corrupted signal from the Camshaft Pos. or RPM/TDC
sensor. Check for proper signal from both sensors.
A) If either of the signals is bad check the sensor and the signal
circuit to the ECU
B)If both signals appear normal, refer to the specific help page.
Chyba není v soucasnosti zjištena. Smažte nalezené chyby, a sledujte v
budoucnu tuto chybu zda-li se znova neobjeví. Kontrolka nebyla pro
tuto chybu aktivována.

----------------------

p0101 meric prutoku
Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem
Chyba není v soucasnosti zjištena. Smažte nalezené chyby, a sledujte v
budoucnu tuto chybu zda-li se znova neobjeví. Kontrolka byla pro tuto
chybu aktivována.

plus samozrejme EGR je zaslepený

jedná sa o Alfa romeo 156 jtd, 2000 ročník, 77kw

Automechanik mi tvrdil že asi vstreky, čo by veru nebola sranda :( , pls. help
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Moze to byt snimac fazy pod vackou. Vahu vzduchu odskusas jednoducho, odpojis konektor. Ci trisky, to je vidno na diagnostike ci nepustaju do prepadu. Ale tak isto to moze byt vymlateny starter, ma prilis velky odber a stiahne napetie v aute, cerpadlo paliva, to ukaze diagnostika podla tlaku paliva a otvorenia regulatora tlaku cerpadla. Tak isto to mozu byt slabe tlaky motora. PS: zapisane chyby v pameti zavad nemusia mat s tym nic spolocne.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7

karol
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 19:46
Kontakty:

tiez sa priklanam k vstrekom. v kazdom pripade ked nestartuje a diag je ok tak ich vyber a daj skontrolovat, aby ti neprepalilo piest alebo hlavu. tieto motory musia startovat aj pri -20 bez zhavicou, pokial si dobre vstreky a tlaky v motory.
samozrejme skontroluj ci ti vobec tlaci naftu cerpadlo v nadrzi a tieto veci okolo toho
Alfa Romeo 145 2,0 T.S. 211ps - http://www.katanracing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

a starter ti vladze tocit? toci normalne alebo len tak tak ak je vymlateny tak to moze robit presne co pisal autickar stahuje ti prud az natolko ze ti snimace blbnu a to potom uz nenatoci ani zasvet
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

starter toci v pohode, nechiti to ani za svet :( docasne som kupil feliciu na LPG, potrebujem koli praci. Tak jak nasetrim pojde do servisu, vstreki budu asi dost palka. Ozaj pls. nepoznate niakeho dobreho mechania v okoli sale? vdaka
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

pls. nemoze to byt snimac vackoveho hriadela? V lete mi odisiel snimac kluky ten som vymenil a bolo to ok. Dost casto pisu na forach ze tieto dva snimace odchadzaju, skusim asi zohnat ho niekde na bazosi za par eur len tak na test.
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Kup novy rovno.. ta robota so zhadzovanim rozvodov ti nestoji za test...
Odmeraj kolko voltov ma baterka ked toci starter.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

diki, ja som myslel ze to je za par minut prehodene, vdaka za info, jak nasetrim pojde do servisu alfa moja.
Napísať odpoveď