Zo 147-ky 1.6 TS na 156SW 1.9JTDm

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Používateľov profilový obrázok

mitsee
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 04 Nov 2012, 20:55

sak som rad, ze len plechy, ale samozrejme aj to nastve. hlavne, ked kamionista vystupi a povie, ze ja som nevidel... a aj tak daju vinu mne, lebo som bol vyjdeny z vedlajsej na hlavnu. a to som tam podotykam stal nejaku dobu s blinkrom...
Fifinka 1,9JTD 77kW
ex Polizia 156SW 2,4JTDm 200PS -R.I.P.
ex Mitsee Carisma 1,6b
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marcello
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Máj 2014, 19:45

Kedže všade naokolo počúvam o letných vianociach, doprial som Alfičke novú hadicu do sania. V blízkej dobe sa chystám, vyčistiť výmenník tepla,skontrolovať turbo, vyčistiť sanie a egr ventil.
Hadica je už na prvý pohľad tvrdšia,pevnejšia, tak dúfam že sa to (aspoň trošku) odzrkadlí na výkone :P
Aktuálne sa začínajú objavovať divné pazvuky z prednej nápravy. Prichádzajú iba pri plne vytočenom volante - tak dúfam,že to bude rameno a nie servo :pray

Rád by som si dal na chvíľu pauzu - čo sa výmeny dielov týka, ale s Alfičkou máš sviatok každý deň ( nikdy nevieš s čím ťa prekvapí :biggrin )

Aktuálne uvažujem nad kúpou ďalšiej 156 SW no v benzíne do mesta.
K nej rovno prikúpim veľký sud oleja :whistle , po mojej skúsenosti s TS-kou.

Marcello
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Ak su to take pukave zvuky tak to bude heterokinetak na tej strane z ktorej sa to ozyva :)

Len tak pre info, ja pouzivam 2.5 prevazne v meste a vychadza to na cca 115km za 20e, pri cene ~1.36€ za liter :)
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

Mate v BA dajake priaznive ceny benzinu, u nas 1,5 za l :-\
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

aj v Ba je 1,50. Ale chodime do rakuska
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marcello
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Máj 2014, 19:45

Ďakujem za info ohľadom cien benzínu :biggrin
Písal som, že budem musieť prikúpiť sud oleja po mojej skúsenosti s TS motormi :shocked
Je samozrejmé, že záleží od kusu a hlavne od predošlého majiteľa...
Ešte stále som v štádiu rozhodovania sa, tak uvidím :think

Aktuálne riešim pomaly idúce zadné okná. Po rozmontovaní mechanizmu okien som zistil,že sú lanká KO. Mám objednané celé mechanizmy a keď budú len polofunkčné, urobím im kompletný repas.(Na starých boli polámané úchytky - "šponováky" takže repas nebol možný)

Heterokineťák už nehučí - boli to uvoľnené podblatníky, ktoré hrkotali...

Ďakujem za tipy.


Ciao Marcello
Napísať odpoveď