Motor po vymene oleja ale hrkoce

Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Duri
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19 Sep 2014, 05:46

Ahojte.

Mám Alfu 147 , 1.6 , 77 kw s mabehom 220 000 km. Pred dvoma dňami som je spolu s kamarátom u neho v servise porobili. Vymenili sa rozvody , všetky filtre a aj olej. V servisnej knižke , tu a aj na iných fórach som sa dočítal , že tam treba naliať Selenia 10W40 , alebo Selenia Racing 10W60. Ja jazdím každý deň do roboty 10 km a z roboty ako kedy cca 15 km. Čiže pravidelné , ale väčšinou krátke trate. No občas aj trochu ostrejšie. Pre istotu som do auta nalial Selenia Racing 10W60 cca 4,5 litra. Dva dni v pohode , ale dnes po naštartovaní mi auto z priestoru motora hrkoce skoro ako starý diesel , alebo pomali ako traktor. Motor sa moc neklepe , len ten zvuk. Predchádzajúci majiteľ tam lial vraj Selenia 20K čo je tuším 10W40. My sme starý olej len vypustili a naliali nový. A teraz toto. Viem že takto na diaľku je to tažko povedať , ale netušíte náhodou čo sa mohlo stať ? Prípadne čo robiť ?
Ďakujem za akúkoľvek radu.

Duri
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

pre teba by bol lepsi ten 20K 10w40 .. 60ka potrebuje poriadne prehriat a na 10 km to ani neprehreje a nerobi to zase motoru dobre ten hustejsi olej... a povedal by som ze sa ti ozval variator ale 77kw verzia ho nema ta ze tazko povedat.. ide to z hora alebo z dola?
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Duri
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19 Sep 2014, 05:46

Ahoj.
Vdaka za info. Vypada to na ventily. Teraz tu bol kamarat aj s diagnostikov. Pre istotu sme to napichly , ale nic. Natocil som motor a vychadza z neho okrem zvyseneho hluku aj cvakavy zvuk. Tak si myslim ze skocil rozvodovy remen. Co by si odporucal v takom pripade.
Dakujem.
Duri
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

no skontrolovat ho... nastavovali ste to podla pripravkov?
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Duri
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19 Sep 2014, 05:46

Po pravde podla pripravkov nie. Nakreslil na tri ozubene kolesa rysky a na horne dve kolesa namontoval taky pritlacny tanier a zaskrutkoval aby sa nepohli. Ja som v tomto uplny zaciatocnik a myslel som ze to tak staci. Zajtra to chcem dat skontrolovat niekde inde co na to povedia.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

no ak skocil rozvod tak to na TS len tak nezistis.. treba pripravok... ale mozno bude nieco uplne ine
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

do TS sa veľmi nevyznám, ale povedal by som , že by to bol variátor podľa toho ako opisuješ zvuk ktorý motor vydáva, Ale keď ten motor ho nemá tak to bude niečo iné. Netvrdím, že sa rozvody nedajú vymeniť bez prípravkov ale pri tomto motore by som to bez nich nerobil, neriskoval by som to,, ale je to každého osobná vec.
Olej by som dal taký aký si dal ty, 60 má lepšie mazacie schopnosti pri studenom štarte a dlhšiu mazaciu schopnosť pri vyššej teplote,

aké to má dvihátka? mechanika alebo hydro

ako ti to klepe? ako starý diesel? alebo to len cvaká ako šijací stroj? výkon ostal alebo sa zmenšil??
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Duri
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19 Sep 2014, 05:46

Ahojte.

Motor sa dá v pohode naštartovať na prvý krát. Otáčky sa nemenia a pekne držia na voľnobehu. Motor má pravidelný chod. Zvuk ma hrubší a hlasnejší skoro ako nejaký tuningovaný motor alebo starý diesel. A je počuť cvakanie z hornej strany motora skoro ako šijací stroj. Motor sa neklepe len ten zvuk. Zdvihátka neviem aké mám. To uvidím dnes v servise.

Duri
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

nahraj video... moze to byt aj diera vo vyfuku :D
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Duri
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 19 Sep 2014, 05:46

Ahojte.

Vďaka všetkým za snahu pomôcť .

Takže to boli rozladené rozvody. Vypadá to tak že už je to teraz dobré. Klepem na drevo :) TS motory vyžadujú naozaj starostlivosť ako som dnes zistil Nedajú sa len tak ľahko nastaviť rozvody. Treba určité prípravky , zhodiť veko aby si sa dostal k vačkám a tak pod. Dnes im to štelovanie v servise zabralo 3 hodiny. Chvalabohu sa im to podarilo. Snáď to bola posledná závada.

Ešte sa ale vrátim k oleju. Používate Selenia Racing 10W60 aj na krátkych tratiach a cez zimu ? Pôvodný majiteľ tam lial Selenia 10W40 a aj v servise mi ju dnes odporúčli , pretože 10W60 je vraj veľmi špecifický olej. Čo vy nato ? Aké máte skúsenosti cez zimu s týmto olejom. Ja jazdím do práce 10 km.

Vďaka za info.

Ďuri
Napísať odpoveď