Zvädnutý účinok

Všeobecné príspevky ohľadne bŕzd
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Ferko156
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 06 Mar 2013, 15:37

Zdravím všetkých, chcel by som sa opýtať, či niekto má skúsenosť s problémom, ktorý sa mi vyskytol v priebehu tohto týždňa.
(1.8 T.S. 97) Kotúče a doštičky sú v dosť dobrom stave, brzdovku som nemenil, je tam nejaká asi od výmeny bŕzd spred viac ako roka. Problém mám s tým, že brzdný účinok sa dostavuje oneskorene o niekoľko sekúnd (1-2-3). Pedál síce reaguje ihneď ale účinok je zvädnutý a oneskorený v plnej sile. Na pedál musím tlačiť niekedy až tvrdou silou, aby som dokázal ubrzdiť. Nevie niekto poradiť, kde začať hľadať chybu? Bojím sa s tým chodiť v špičke po meste. Predtým Romeo brzdil perfektne.
GT 1.9 JTD Black Line

ex: GTV | 156 | 147 | 156 | 147 Black Line | 156 | 159

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Nemas to zavzdusnene? Mal som to podobne ked sa mi na zadnom strmeni zasekol valcek. Pomohla az vymena lebo moj uz bol KO.
Inac skontroluj si ovzdusnovacie sroby na strmenoch ci ti to neslzi.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

Toto vyzera na ko brzdovy posilovac alebo podtlak co ide don.
v prvom rade odvzdusni komplet system (rovno vymen brzdovku), ak to nepomoze chod niekam na strk, zaflekuj aby si videl ci brzdia vsetky kolesa (vylucis chybu priseknuteho valceka a budes vidiet ci si to dobre odvzdusnil) cmuhy by mali zacinat rovnako. Potom uz ostava skontrolovat posilnovac brzd, ked drzis pedal a zacne to brzdit,mas pocit akoby ho kusok stiahlo? Podobny efekt ako ked stojis s vypnutym motorom,drzis brzdu a nastartujes.
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Kludne to moze robit aj podtlakova pumpa. ALe tvoj popis zavady nieje az taky presny. kludne to moze robit aj zmes platniciek a kotucou, rsp. aj ich prehrievanie.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

macgyver72
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 15:11

Aj riadiacka ABS moze mat v tom prsty... ta pusta tlak do kolies...ale skus najprv veci co tu popisali chalani
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

bendzin nema podtlakovu pumpu, to je priamo na sanie :P

ak mu to zacalo robit teraz iba a podla toho co pise typujem na vzduch v systeme, teda bodaj by :silenced
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Ferko156
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 06 Mar 2013, 15:37

Vďaka za reakcie. Do bŕzd sa ani pri najmenšom nevyznám, takže to nebudem vedieť ani odvzdušniť, ani vymeniť brzdovku.

Po naštartovaní "napumpovaný" pedál pekne stiahne, takže posilovač asi bude ok. Čo sa týka toho nahriatia, tak viacnásobnom zabrzdení brzdy permanentne vädnú, nehovoriac o tom, keď som to raz pekne prehnal a potom to už nebrzdilo skoro vôbec. Lenže toto, čo mám teraz, je od studeného štartu vkuse.
Skúsim to ešte raz popísať - auto brzdí, je tam cítiť, že má k dispozícii aj ostré zabrzdenie (rezervu), ale niečo mu v tom prekáža, akoby to tam bolo zavzdušnené a zakaždým sa musím pretlačiť cez vzduchovú bublinu, keďže vzduch je stlačiteľný. Aspoň ja mám taký laický pocit. A v hustej premávke je to nebezpečné.
GT 1.9 JTD Black Line

ex: GTV | 156 | 147 | 156 | 147 Black Line | 156 | 159
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

a ked viac krat stupis na brzdu (napumpujes) tak stvrdne?

podla mna je to viac faktorov, prehriate kotuce + oblozenie + vzduch v obehu, takze jednoznacen v prvom rade odvzdusnit (rovno vymenit brzdovku, to je par euri) ak to bude stale nie moc dobre vymenit predne kotuce a oblozenia...

zadne kotuce mas zahrdzavete alebo su pekne po celej ploche leskle?
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ja som mu uz povedal vlastne to co tono v prvom prispevku... no oblozenim a kotucmi to fakt nebude... ak by to bolo zavzdusnene pedal by bol extremne makky... ale tak jasne vymenit brzdovku a odvzdusnit je najmenej a mozno pomoze no rok stara brzdovka musi byt este ok... to jedine ak by tam niekto dal DOT 3 a kaslal na to
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Ferko156
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 06 Mar 2013, 15:37

Áno, napumpovaním stvrdne a potom pekne povolí keď naštartujem. Všetky kotúče sú stále lesklé, ani jeden nebol zahrdzavený nikdy.

Danni, neviem, či má tá brzdovka rok, auto mám od 3.1.2013 a keď som ho kupoval, tak kotúče boli aj s doštičkami možno 80-90% stav, čiže cca rok a pol dozadu bola najskôr menená aj bzrdovka.

Skúsim tú brzdovku vymeniť, aj keď neviem kedy na to budem mať čas a znalú osobu do veci...
GT 1.9 JTD Black Line

ex: GTV | 156 | 147 | 156 | 147 Black Line | 156 | 159
Napísať odpoveď