Audio

Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Týmto sa zas obraciam na Vás a na Vaše rady
V aute mám Fusion set tj: Výšky, stred, bass vedené cez výhybky dizajnu zosilovaču
http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9" onclick="window.open(this.href);return false;
viď link,ale ja mám ešte plus bass repro
Problém je v tom že nech mám asi ako koľvek kvalitné autorádio,nestačí mi na kvalitné ozvučenie-znie to velmi slabo .
Preto je treba autozosilovač že ho napojím na tie repráky,len neviem ako, a s kade napojit káble zo zosíka do dverí na repro alebo teda do tích výhybiek..teda ak sa to vlastne neako dá :think
Mal s tým už niekto skúsenosti alebo vie ako nato ?
V blízskej budúcnosti chcem zapustit bassový reproduktor zo subwoofera neako podobne ako na obr2. alebo ako na obr 1, ale skor tak podobne do kufra ako je ta ženská
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Tu je ten spomenutý reprák čo plánujem dať do kufra
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

Kup Z4500 na tie kompa bude fajn a 3+4 kanal das do mostika a hodis nan sub. Teraz niekolko veci co je to za sub? Ake ma parametre? Vies aku bednu potrebuje? Kompa musis osadit do mdf kruzkou a poriadne odtlmit dvere min std silver. Ake mas radio? Aku mas baterku? Na Z musis natiahnut aspon 20tku kabel, natiahni rovno 30 ak by si chcel rozsirovat. Na repro 1,5 alebo 2 ku kabel bude stacit...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

prepač ale neviem čo je ten Z4500
reprák je z aktívneho subwoofera SAL WRX 10 se/a
Wýkon repra je 200W
Rádio mám blaupunkt buenos aires 200 ale chcem iný .už len koly novšiemu čo má usb port a zelené podsvietenie ...
Baterku chcem tiež vymeniť,terajšia je už doosť slabá
Otázka :
Stačí mi 2kanál na tie repráky v predu ? Keby náhodou pekne hrali tie repráky a netrebal by žiaden bass reprak do kufra ?
Ak ano,tak ako by to bolo s tým zapojením ? kam by bolo treba napojiť káble ? alebo ako,kedže repráky spolu s výhybkami mám vo dverách ?
Možno vela otázok,ale nemám ponatia :eh
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

mozem ti pofotit ako mam potiahnute kable v aute. beeez subiku dobry bass ale nedostanes.
co sa tyka toho bassaku, chvilu som ho mal. Lebo sa odpalil :D
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

Z 4500 bude najskor zosik od Mac Audio. Ja mam stvorkanal Z4100 a dvojkanal Z2100. Na dvojkanaly je v mostiku subik.
Co sa tyka kabelaze, repro kable od zosilovaca mam napojene na povodnu kabelaz za autom, bolo by lepsie mat natiahnute tie kable az do dveri, ale toto bolo zjavne odost lahsie. A kabel od baterky je potiahnuty takto
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Dík za foto,ale tie káble od baterky už mám natiahnuté tak isto-riešil som to pri to zapojení aktívneho subwoofera co som tu písal davnejšie :)
Otázka je,ako zapojiť reproduktory od zosilovača ked mam 3pasmove repraky v predu,ktore idú cez tie výhybky... A ked bude treba potiahnut káble z toho zosiku do dverí kde mám tie repraky aj s tou výhybkou,tak kade alebo ako :think
dúfam že som to aspon z časti dobre a porozumitelne napísal ...
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

kable su schovane pod prahmi, to neni problemove, len ide skor o to, dostat ten kabel do dveri. a preto je lepsie tie kable dostat do pristrojovky za radio, a tam ich napojit na seriovu kabelaz.
Teraz ale neviem ake mas teda repraky na tom. mas ich uz vo dverach, alebo ich chces dat do auta ci ako.
Trojdielne repro tam nedas bez teho aby si nejak neipravil cely panel dveri samozrejme, ten je robeny klasicky na dvojdielne repro. vyhybku lahko schovas pod panel dveri
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

kukni moj showroom,tie repraky aj s vyhybkami uz mam vo dverách od kúpi
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

tak v podstate ti treba len ten zosik zapojit. elektriku mas, RCA kabel asi tiez.
No a mas teda dve moznosti, bud do dveri potiahnes tie kable, alebo ich teda potiahnes do pristrojovej dosky, tam z eurokoncovky odstrihnes repro kable a napajkujes ich na tie, co si potiahol zo zosiku.

A z toho co pises mi pride, ze ti nie je jasne naco vlastne sluzi vyhybka. Do nej napojis klasicky kabel od zosilnovaca, radia... a z vyhybky ti vychadzaju kable ktore su napojene na samotne repro. Vyhybka len filtruje frekvencie do jednotlivych reproduktorov
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Napísať odpoveď