rada pri kupe 159


Autor témy
Duri-SK
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 10:47

Dakujem za link, tie diely su drahsie ale na to, ze su to original diely, tak je to stale celkom dobre, aj ked vysolit 400Eur za spojku je uz vcelku dost. 2.0 motor je super, ak by som taku alfu nasiel, nebranil by som sa jej urcite. Co sa tyka DPF, to by islo urcite prec uz len pre spotrebu.
Este sa spytam, ma niekto skusenosti ako zvladaju JTS motory prerabku na plyn?
TI to asi nie, kedze jazdim v Bratislave a kupovat 19 kola so 45 profilom, je vcelku nakladna zalezitost :)
Fiat marea weekend 2.4JTD, 1999
www.fiatmareaclub.com
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

JTS na plyn zvladne podla mna ako kazde ine. Zalezi na tom, kto to robi a akeho vyrobcu pouzijes. Nemci radi davaju Holandsky Prins VSI - http://www.prinsautogas.com/en/products ... ystem.html . U nas ich mala zastupovat LADA.

V pracovne dni som zvacsa v Petrzalke. Kludne za mnou dobehni ak chces - napis mi SS.

Ak zvazujes import, pozri si aj ponuku v Slovinsku. Ja s nimi mam velmi dobre skusenosti a u auta sa prikladne saraju. Tu je vyhladavanie 159 od roku registracie 2008 - http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z ... SC&stran=2
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

dufoq3
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Mar 2013, 13:06

Zdravim, tiez planujem kupit 159 ale najskor JTDm 88KW - aj ked som toho vela cital a tato varianta motora mi pride najspolahlivejsia, chcel by som vediet vase reakcie a skusenosti ako s tymto tak aj s JTDm 110KW.

Taktiez neviem nikde najst stupne vybavy. V com sa vlastne lisia?

Vdaka za ochotu :)
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

Najlepsie si pozriet co konkretne auto ma ci nema. Boli k dispozicii aj tak iba dva resp. tri stupne. A vela veci v priplatkoch resp. paketoch.

Co sa tyka spolahlivosti. Co konkretne mas na mysli? Preco by mala byt 88 kW spolahlivejsia ako 110 kW?

Podla mna zaujimava ponuka:
http://auto.bazos.sk/inzerat/23903197/A ... s-2008.php
http://auto.bazos.sk/inzerat/23903022/A ... 009-cr.php
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

dufoq3
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Mar 2013, 13:06

no co som cital recenzie tak vsade odporujacu 88KW motor co sa tyka spolahlivosti. Napr. na 110KW motoroch vraj zvykne byt problem s rozvodom - co sa u 88KW vraj nevyskytuje.
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

Co znamena problem s rozvodom? Nerozumiem tomu.
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

dufoq3
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Mar 2013, 13:06

citujem recenziu na http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

"Silné zastúpenie majú aj dieselové motory. Ponuka začína 8 ventilovou 1,9 JTDM s výkonom 88 kW pri 4000 ot/min a krútiacim momentom 280 Nm pri 2000 ot/min. Motor slušne zaberá už z nízkych otáčok a vyznačuje sa aj primeranou priemernou spotrebou okolo 6,5 litra. Jeho spoľahlivosť je na dobrej úrovni a snáď jediná výčitka môže smerovať k mierne hrubšiemu prejavu. Z technického hľadiska treba spomenúť mechanické vymedzovanie vôle ventilov pomocou špeciálnych podložiek. Tie sa len občas kontrolujú a v prípade vzniknutej nadmernej vôle vymenia, čo však nastáva až po väčšej porcii kilometrov. Rovnaký robustný mechanický základ používa aj výkonnejšia verzia, ktorá vyvíja maximálny výkon 110 kW pri 4000 ot/min a krútiaci moment 320 Nm pri 2000 ot/min. Tá na posilnenie výkonu dostala odlišnú 16 ventilovú hlavu valcov s dvojicou vačkových hriadeľov, kde sa ventily ovládajú pomocou zdvihátok s hydraulickým vymedzovaním vôle. Subjektívne ťahá motor v nižších otáčkach slabšie ako 8 ventilová verzia, prevaha v dynamike nastáva až po prekročení hranice 2000 ot/min. Kultúra chodu je o niečo lepšia ako v prípade slabšej verzie, zato spotreba je v priemere o liter vyššia a dosahuje okolo 7,5 litra. Podstatne horšie je na tom motor so spoľahlivosťou. Problémom býva zatuhnuté ovládanie swirl klapiek. “Vďaka” systému recirkulácie výfukových plynov sa veľmi často zanášalo, čo spôsobovalo náhlu stratu výkonu-motor v núdzovom režime. Vyčistenie je veľmi problematické a tak sa zväčša musí celý sací modul vymeniť. Postupom výroby bola klapka nahradená odolnejšou klapkou inej konštrukcie. Problémy vie už tradične spôsobiť zanesený filter pevných častíc, taktiež zalepený EGR ventil, ktorému niekedy nepomôže ani vyčistenie a musí sa vymeniť a občas zlyhá aj snímač hmotnosti vzduchu. Pozor aj na poškodenú vodnú pumpu,konkrétne zadierajúce sa ložisko. Vzhľadom k tomu, že pumpa je poháňaná ozubeným rozvodovým remeňom, väčšinou dôjde k jeho pretrhnutiu. K fatálnemu poškodeniu motora, teda stretnutiu ventilov s piestami ale väčšinou nedôjde. Obvykle totiž prasknú ”len” vahadlá, cez ktoré sú ventily ovládané. Odporúča sa preto jej pravidelná výmena spolu s rozvodmi. Evergreenom je pri vyššom počte najazdených kilometrov aj opotrebovaný dvojhmotový zotrvačník, či spojková lamela v prípade použitia manuálnej prevodovky (obe verzie 88 a 110 kW)."

Tiez ma este zaujima ci ma aj 88KW DPF filter alebo je to len od 110kW vyssie ?(ale tusim je to euro normou - cize to asi aj ma 88kW - alebo sa mylim?)
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

Never vsetkemu, co sa pise. Ja by som sa vykonnejsej 1.9 nebal a urcite nechal odstranit DPF a precipovat. Sarkan vyzera byt ten kompetentny.

A vodna pumpa a jej lozisko. No k tomu niet co dodat. Toto nema s verziou motora nic sopolocne. Rovnaka sa pouziva u 16V aj v 156, 147, 166, GT atd. a nic dramaticke som nepocul.

Podla mna to s tou opatrnostou prehanas. Vzdy sa moze nieco pokazit. Najma ak sa setri na udrzbe a kvalite dielov. A to u ojazdeneho auta nikdy nevies s istotou povedat. Viac sa sustred na konkretny kus a dufaj, ze stastena bude na tvojej strane.
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

dufoq3
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Mar 2013, 13:06

vdaka za odpovede :)
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Citujem: Odporuca sa pravidelna vymena s rozovmi(mysleli vodnu pumpu).

Podla mna to je normalna vec,ze sa s rozvodmi meni aj vodna pumpa.
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď