Klima - diagnostikovany problem

Všeobecné príspevky ku klíme
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
robcco
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 06:42

Cavte, tak dnes rano som bol v servise ze si dam skontrolovat naplnit a vsetko spolocne s klimou, no hned na zaciatku sa to skoncilo. Bohuzial, stale ekd niekde dojdem nieco najdem :D . Servisak mi povedal ukazal ze mi chyba cievka v kopresore. Odporucil mi aby som si radsej dal rovno novy kompresor, ale ked som pozeral cany tak kopresor cca 450 eur a cievka 100 eur. Preto sa pytam, ze ked tam dam len novu cievku ci ot bude stacit na normalne fungovanie. Leob ozaj sa mi nechce pustat dalsich 450 eur.

Popripade ak by mal niekto koplert kompresor do 1.9JTD 77Kw, ktory nepotrebuje a za dobru cenu ho ponukol tak by som porozmyslal :)

Dakujem
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

naco novy... ten prezije auto ta ze kupovat nove by nemalo vyznam... cievku mam ale bohuzial je vyosena, ked chces dam ti to zadarmo a ked sa snou pohras tak by aj mohla fungovat no preco by niekto vyberal cievku? alebo radsej zozen druhy kompresor, niekto by ti tu mohol aj nieco ponuknut
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
robcco
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 06:42

no to som sa aj ja sam seba pytal preco by to niekto vyberal... pozeral som na nete ako to vyzea komple a ako u mna pod kapotou

no novy by mal asi takto spolu s tym kablikom (vid treti obrazok)

potom u mna to vyzera asi takto a volny kablik (prvy a druhy)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

tak cievka tam asi je akurat je odtrhnuty kabel, no nevidno to podla fotky poriadne... treba skontrolovat ci neni pridrety kompresor... ak nie remenica dole a hladat zvysok kablu :D
demontaze kompresora sa nevyhnes
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
robcco
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 06:42

asi to tak vyzera ale do toho sa ja sam nepustim, mozno este dole by som to dal ale nevime kto by mi to dal naspet :D
ja vam vsetkym zavidim, co si to viete opravit sami doma...
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

neni to take tragicke si daco urobit ked nemas pamat na zlozitejsie opravy vsetko si odfot predtim ako to rozhodis aby si si vedel pozriet ako to poskladat je fajn ked clovek dokaze usetrit nemale peniaze co by zaplatil v servise
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
robcco
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 06:42

ako ja by som aj nemal problem sa do toho pustit hoc by mi to stalo tyzden :D len kedze som v BA a byvam v podnajme, tak na ulici to robit nebudem a tiez ani naradie na to nemam :( ale hadam raz budu aj priestory na to aby som sa do niecoho takeho pustil...
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

povolis remen odpojis klimahadicky a das dole 4 sruby
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
robcco
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 06:42

Cavte, hladam ten konpresor na nete, nieco som aj nasiel ale mam otazku, mozno pre vas blbu ale co uz :)

Bude mi pasovat kompresor aj zbnezinovej alfy do mojej dieslovej? Treba davat pozor ked ho budem brat ci je napojeny na automaticku, alebo manualnu klimu ci je to jedno..
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

automat maju vsetky.... a mali by byt rovnake
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Napísať odpoveď