piskanie pocas jazdy

Všeobecné príspevky ohľadne bŕzd
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
jardo
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Jan 2013, 19:56

caute kolegovia ;)
neviete mi niekto poradit co zas treba vymenit, lebo asi tak po 10min. jazdy mi zacnu piskat kolesa...a to az tak, ze uz ani hlasna hudba a zavrete okna nepomahaju :biggrin ....niekedy ked je mierna zatacka tak to pocut menej, alebo nepocut....ked prislapim brzdu pocas jazdy tak tiez nie....tak keby sa niekto nasiel kto by mi dal odbornu radu, lebo uz mi to fakt leze na nervy a ked chodievam skoro rano alebo vecer autom nerad by som zobudil cele sidlisko : D
inak kotuce aj dosticky som menil zhruba tak pred 2 rokmi a neboli to ziadne lacne smejdy :/
Alfa Romeo the best!
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

rozobrat precistit prasatka, rozbehat vsetky valceky atd a bude ok
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
jardo
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Jan 2013, 19:56

tak to si ma potesil ze len v tomto je problem a netreba nic menit :)
Alfa Romeo the best!
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

neni to na 100% ale na 90% to je tak....
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

EweNt3
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Dec 2013, 11:04

Danni to napísal na pohodičku ja len doplním, že by to skutočne nemalo byť nič vážne...to robia aj iné autá je to len prach a usadeniny na platničkách, či diskoch poprípade skús použiť odmasťovač bŕzd, je to taký chemicky sprej, ktorý ich dokonale vyčistí. ;)

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

A kde si to menil vpredu ci vzadu?
Ja som to mal podobne a po case sa mi komplet rozsypali zadne dosticky az na kov.
Menil som zadne kotuce + dosticky a pokoj.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

durri
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 11 Nov 2011, 16:40

Pripadne, ak mas nejake drobne navyse, kup nove platnicky dopredu dozadu, co nieje az take drahe, kotuce zmeraj a ak maju este hurbku, daj ich na sustruh niekomu aby ti ich zarovnal. Precisti prasiatka, pripadne vymen tesnenia a mas s brzdami na dlhy cas pokoj. :cool
Cuore sportivo u mna bije od Novembra 2011.

Alfa Romeo 147 jtdm
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

http://maziva.heureka.sk/liqui-moly-pas ... aniu-brzd/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
jardo
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Jan 2013, 19:56

dakujem za rady pani, myslim ze tento problem bude coskoro vyrieseny a bude dopiskane :D ... menil som vsetko komplet predne aj zadne kotuce aj vsetky dosticky, kotuce su dierovane a dosticky ferodo.....a ten sprej liqui moly idem objednat hned aj s motor.olejom ;)
Alfa Romeo the best!
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

ja som mal tento problem, vzadu mi piskali brzdy pocas kazdej jazdy, no robilo to az na dlhsej trase, asi kym sa zohriali, musel som vsak vymenit cele zadne brzdy ,takze kotuce a platnicky, inak sa to mu pomoct nedalo. boli uz dost zodrate.
Napísať odpoveď