rozsvietilo sa ABS

Všeobecné príspevky ohľadne bŕzd
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
majlo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14 Jan 2012, 14:10

Nazdar páni.Dnes sa mi za jazdy rozsvietilo ABS.Pritom som ani vôbec nebrzdil.Prešiel som s autom po snehovej kaši a odvtedy to svieti...Spolu s ABS začalo svietiť aj ASR a nedá sa vypnúť.Poradte,dakujem
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Skontroluj káble, konektory od snímačov abs. Možno bude treba zmazať chybu diagnostikou.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

upir156
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 22:14

Možno Ti odjebalo kábel, čo ide zo snímača pri kolese, ja som mal túto diagnózu. A ešte jednu keď mi to primrzlo, auto do tepla a bolo OK.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
majlo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14 Jan 2012, 14:10

konektory som vyčistil,káble sú ok.abs stále svieti... asi budem musieť vyhľadať diagnostiku.. :think

Primo183
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 04 Okt 2010, 08:09

ja som mal tento istý problém chod na diagnostiku. Podla mna budes mat špinavé senzory abs ja som mal jeden špinavý a odpojilo mi to komplet abs takže chyba bola zanesený senzor abs len na diagnostike treba zistiť ktorý aby si nečistil vsetky.
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

Cau hosi , vyskytol sa mi jeden velmi divny problem . Ked idem nad 70km/h a cim rychlejsie idem tym viac mi pri plynulom pribrzdovani kope pedal a niekedy sa prepadne o par milimetrov. je to velmi podobne brzdeniu na snehu dokonca az na lade. Auto vsak pri plnom brzdeni brzdi tak isto ako pred tym , takze to robi iba ked stlacim cca 15% brzdoveho pedalu. Je to celkom divne a bojim sa na tom chodit. Netusim co s tym moze byt, budem vdacny za akukolkver radu. a este sa chcem spytat ci to nemoze mat nieco spolocne s odpojenim baterie pretoze den pred tym ako to zacalo robit bola odpojena.
Používateľov profilový obrázok

nick031
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Dec 2012, 19:51

Ja som mal tento istý problem, mne to rozsvietilo asi 15m po tom čo som sa pohol s autom bola riadna fujavica a zima, a tak isto ako tu už uviedol dotyčný po zohriatí a následom naštartovaní mi to prestalo svietiť
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

mne sa abs rozsvietilo minulu nedelu ked som ostal stat na fackovskom sedle - na klaku..skratka lad na ceste + posypane a do toho cerstvy sneh tak sme tam par aut ostali stat na takom tiahlom stupani...ale narozdiel od ostatnych mna kamarat zozadu tlacil a krokom sme to dako vystupali na rozdiel od ostatnych..pred koncom tesne mi piplo absko..tak som vypol motor, nastartoval a odvtedy nic...
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Napísať odpoveď