tlmenie dynamatom

Všeobecné príspevky k interíéru

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Takže chcel som si trošku vylepšiť hudbu a hlavne utopený zvuk z dverí tak som si vytlmil dvere, zatiaľ len predné, ale výsledok je výrazný, ešte si dám vyrobiť MDF podložky ktoré priamo upevním o plech dverí a posuniem to ešte o level ďalej :) ešte doplním že dynamat som nalepil aj na zadnú stranu dverí kde som použil aj protihlukovú penu a do dverí som natiahol nové bezkyslíkaté káble 2x2 mm napájané 4 kanálovým zosilovačom na repro v dverách
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

paradicka, co ta vysiel matros?
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

no :D dva balíky dynamatu 2 x 190, 1 balenie sinus live ans 60, 18m kábla NEOTECH Sound Stream 2x2mm2 2,5/m, 5m 50-tky AIV 18e/m v dverách dld m6a, svorkovnica na baterku 20e, zosik na sub je momentálne Magnat Black Core One Digital ale pôjde tam pravdepodobne mac audio fearless 1000d, a na reproduktory mám mac audio z 4200 a v kufri mi hrá momentálne hifonics zx 12 dual i 2x500rms

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

MDF krúžky nahodené už to bola zmena k lepšiemu, ale po rozhovore s kamarátom som sa rozhodol ešte pre jeden update :D uzatvorenie otvorov v dverách prinítovaním hliníkových plechov a následné nalepenie dynamatu
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

coli84
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 15:33

zliepal si dole dynamat a potom si ho lepil späť?
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Urcite skvele riesenie pre audio len by som sa potom bal dna ked by som nahodou potreboval nieco robit vo dverach. Klucku, alebo mechanizmus stahovania okien. Vsetko to odvrtavat a nasledne nitovat naspat.

Inak, bola to vyrazna zmena ked si tie dvere uzatvoril tymi plechmi? V porovnani s tym ked si to mal uzavrete len s tym dynamatom.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

coli84 napísal:zliepal si dole dynamat a potom si ho lepil späť?
:D nie nepoužil som ho nanovo, mal som dve balenia....

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Xenn napísal:Urcite skvele riesenie pre audio len by som sa potom bal dna ked by som nahodou potreboval nieco robit vo dverach. Klucku, alebo mechanizmus stahovania okien. Vsetko to odvrtavat a nasledne nitovat naspat.

Inak, bola to vyrazna zmena ked si tie dvere uzatvoril tymi plechmi? V porovnani s tym ked si to mal uzavrete len s tym dynamatom.
keď sa mám priznať jedny dvere mám urobené plecom + dynamat druhé len dynamat.

Rozdiel medzi sériovým stavom a dynamatom je výrazný. Dvere začnú basovať, zvýši sa aj hlasitosť, pevnosť basov, čo hlavne počuť na rockovej hudbe. Takže toto rozhodne odporúčam komukoľvek kto chce zlepšiť zvuk audia ako krok č. 1

Rozdiel medzi dynamatom a plech + dynamat je tiež ale už nie tak skokový. Basy ešte viac spevnejú, lezie z nich pevnejší a údernejší kick. Za tú námahu to nestojí, to už radšej doorboardy

V priebehu zimy sa chystám na doorboardy, litráž pre moje reproduktory už viem, kabeláž je natiahnutá, už len voľný čas chuť a teplo.

Ako si už podotkol na prípadný zásah do dverí, dá sa to riešiť namiesto nitov samorezkami a podlepením nejakým silikónom resp tmelom a následné prelepenie dynamatom, no ako som už písal druhýkrát by som to takto už nerobil a rovno by som sa pustil na doorboardy
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Ja sa na to chystam tiez, ale az ked bude teplesie. Ale urcite nie dynamatom, su aj ine riesenia. Kamarat ma eshop lagen.sk , ma tam ja lacnejsi tlmiaci material a kvalitativne skoro na urovni dynamatu.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

coli84
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 15:33

možno budem tiež robiť predné dvere keď sa oteplí,mám všetko okrem reprákov a tlmiaceho matrošku,pôvodne som chcel tiež Dynamat,mal som ho aj v predošlom aute no asi to bude STPčko,je skoro za polovicu a niečim ešte vystužené čiže bude lepší na uzatvorenie....len ešte presne neviem ako vyriešim uchytenie tapca tam kde bude reprák keďže bude uchytený v MDF a nie tak ako je teraz :think
Napísať odpoveď