Autorádio v 156-tke

Všeobecné príspevky k interíéru
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
909 BB
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Mar 2013, 11:11

Ahojte Alfáci,

vie niekto poradiť ako dať znova do prevádzky autorádio ... kód mám,len sa mu nechce prepnúť do módu, kedy je možné zadať kód. Podľa servisákov v Alfáckom servise,mám počkať 2 hodiny pri zapnutom rádiu a malo by sa samo prepnúť do módu, kedy je možné zadať kód .... možno iné Alfy to zvyknú urobiť, ale tá moja je zaťatá ... ani po piatich hodinách nesúhlasila .... Neustále trvá na jednom: WAIT :(
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

skusal si resetnut? teda odpojit baterku?
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
909 BB
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Mar 2013, 11:11

Odpojil som rádio, a kašle na to ! Batériu radšej neodpojím, ledva sa podarilo v Komárome (HU) odblokovať ALFU, ale rádio už nevedeli .... neviem kto a ako menil batériu a alternátor, ale odišlo všetko, čo len mohlo ... som rád, že som s ňou došiel na východ SK .... no idem pre číslo na jedného experta v B, snáď to už robil,ak nie .... bude sa mať na čom učiť ... inak je veľmi šikovný ....
Používateľov profilový obrázok

PepekVK
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 10 Dec 2011, 22:16

909 BB napísal:Ahojte Alfáci,

vie niekto poradiť ako dať znova do prevádzky autorádio ... kód mám,len sa mu nechce prepnúť do módu, kedy je možné zadať kód. Podľa servisákov v Alfáckom servise,mám počkať 2 hodiny pri zapnutom rádiu a malo by sa samo prepnúť do módu, kedy je možné zadať kód .... možno iné Alfy to zvyknú urobiť, ale tá moja je zaťatá ... ani po piatich hodinách nesúhlasila .... Neustále trvá na jednom: WAIT :(
...no ja som mal tiež problém s originál AR rádiom dal som ho odblokovať jednému maníkovi z LC a neviem celkom presne ale bolo to nejak tak - že po prvom zle zadanom kóde sa čakalo 2 hod., potom ak bol 2x zle zadaný myslím 6 hod. a 3x až 18 hod.
Alfa Romeo 156 Rosso Proteo met., r.v. 1999, 2.4 JTD 100 kW 136 HP
Cuore Sportivo™ inside by PepekVK
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
909 BB
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Mar 2013, 11:11

Vďaka za radu .... asi to bude ten 18-násť hodinový problém, vyberiem rádio a pripojím ho externe a uvidíme ... inak tak vyzerá, že mám kalkulačku na kódy rádia BP378 Alfa 156 HIGH CD, aspoň na to čo mám ja vypočítala správny kód ... ak niekto má údaje zo štítku autorádia Blaupunkt a vie aj svoj kód, mohol by mi ich napísať a ja mu skúsim vypočítať kód ... len pre overenie, či tá kalkulačka pracuje správne .... tieto údaje sú na štítku:

BP part number:7 649 378 316 Serial number:BP9378B0034218 ... to je len príklad, ja mám:
7 640 378 316 815 BP037822590139 ... a div sa svete ! kód bol vypočítaný správne.

Inak autorizované servisy Alfa chcú 50 eur ... no neušetríme ? :D
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
909 BB
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03 Mar 2013, 11:11

Rádio už beží a v pohode. Zrejme znulovanie pamäte je možné aj odpojením batérie, ale aj ak odpojíme oba konektory z rádia. Cez ovládanie CD meniča a ostatných "vychytávok", zostáva zrejme napájanie niektorých častí elektroniky a tak sa neznuluje. Ja som ho síce vybral úplne a pripojil som ho na externý zdroj, len napájanie (+ a - 12V), a rádio ihneď pýtalo kód. Zadal som ho potom so rádio vrátil do auta... a funguje. Zapojenie konektorov je na linku: http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

matro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Feb 2011, 14:51

Caute, je to uz starsia tema, ale kedze som bol lenivy pohladat v mobile kod radia, tak som zadal jednu cislicu nespravnu, a tema je hned aktualna. Z predoslich prispevkov vidim, ze po odpojeni radia z napatia a znovu napojeni, budem moct znova zadat kod, bez cakania xy hodin. Ale mam otazku, ci mozem odpojit bateriu, alebo radsej iba radio?

Vdaka
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

Co ti bude lepší a rychlejší :-) :-)
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423

matro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15 Feb 2011, 14:51

Ak niekoho zaujima vysledok: telefonat do alfaservisu v Dunajskej Strede (Dunauto), kde mi mimochodom pred dvoma tyzdnami chceli poslat kod na radio, len tak ZADARMO!, nie ako inde za 50E. Takze, kluc v zapalovani poloha 1, radio pustit, pockat 1 hodinu, potom mi vypisalo ze mam radio vypnut a ked som ho zapol, nabehli ciarky na zadavanie kodu.:D

Ale preco do pekla mi teraz nejde CD menic???:(...nemate niekto skusenost? Je to Blaupunkt na 5 CD, a je na nom aj oznacenie CODE....to aj to chce kod??
Napísať odpoveď