Kontrolka airbagu

Všeobecné príspevky k interíéru
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

ahojte dnes rano som sadol do auta a znicoho nic mi ostala svietit kontrolka airbagu, mal by byt ten na volante , pretoze sa mi zda ze ten spolujazdcov je oznaceny na kontrolkach osobitne . Davam tomu za vinu to ze je uz 2 tyzdne vlhko a kazdy den prsi alebo snezi. No moze to byt aj nieco ovela vaznejsie , mate s tym niekto skusenosti ? budem vdacny za akukolkvek radu. Dakujem :)
Používateľov profilový obrázok

madarisko
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 02 Nov 2010, 13:02

aj mne to svieti uz dlho ... a nic sa nedeje :-D ...
Alfa Romeo 156 1,6 T.S. - ex
Alfa Romeo 156 2,0 T.S. SportPacket - ex
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Pravdepodobne nejaky konektor. Airbag ma odpor tusim 2,2ohmu , po kazdom zapnuti elektriky si to rj kontroluje a akakolvek odchylka rozsvieti kontrolku. precisti konektory a potom chod na diganostiku to zmazat.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

Mal som podobný problém a bol to konektor pod sedadlom....či už vodičovho alebo spolujazdcovho....ak si hýbal fotelou hýbal si aj konektorom....rozpojiť prečistiť spojiť a úsmev na perách....
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

kojko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 14:41

mne to svieti odkedy som menil baterku ... bol som s tym aj na diagnostika a neda sa my to ani zmazat ani vipnut nic .. ale sak nech si svieti co ma potom :think

Primo183
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 04 Okt 2010, 08:09

ja som mal problém v krúžku volantu bol som nespočetne krát na diagnostike až som nakoniec zohnal krúžok a bolo po probléme mne to vyhodilo chybu hlavne v lete ked bolo teplo a pálilo slnko na volant a ked svieti nefunguje ani jeden airbag to bola odpoved každeho mechanika na diagnostike čo som sa pýtal takže preto som chcel aby mi to nesvietilo nech funguju airbagi
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

takze dakujem za vsetkym rady, dnes som rozobral konektory pod sedadlami a v zadu v kufri , bol to nakoniec ten v kurfy ,ked som mu slahol Wdcko hned to prestalo svietit takze som velmi rad ze som nemusel chodit po diagnostikach ,lebo u nas to ani nevie velmi nikto robit.
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

ak sa smiem spytat kde sa nachadza v kufri ten konektor?
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

hore , tam kde je svetielko kufra, tak das dole ten dajme tomu papier a tam je zopar kablov, musis vytiahnut asi ten najhrubsi a bude tam jeden konektor. je ktomu trochu debilny pristup alebo zvladnes :D
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

noo pockat ale v sedane to bude asi inak vsakze? skusim to pozrem pri svetle aj na mojom ale...
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Napísať odpoveď