CENA - CCA

Staršie neroztriedené príspevky
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
EweNt3
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Dec 2013, 11:04

Zdravím Vás ľudia po koľko cca teraz ide model Alfa Romeo 156 1.9 JTD 77kW 2000 ročník len tak približne aké sú vaše aktuálne info o cene nakoľko by som to rád porovnal s vami pretože som prvý krát kúpil Alfíka a som veľmi spokojný a chcem vedieť či sa mi podarilo kúpiť za dobrú cenu no cenu si nechám zatiaľ pre seba každopádne tá moja je v koži samozrejme s výbavou ;)

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

To je velmi diskutabilne. Zalezi od vela faktorov. Ci bolo auto predavane z financnych dovodov, ci po znamom - rodine, know-how predajcu: ked je v "dobrom stave" vacsinou si pytaju viac nez trhova hodnota.
Moj odhad dobrej kupi je okolo 1300 a tym nechcem povedat ze za viac nejdu. Samozrejme idu ale ci sa to oplati a do akej miery je na kazdom z nas. Tak ci tak rozhoduje stastie. Hlavne v pripade, ze auto vidis prvy krat. Dnes sa velmi ludom neda verit :/
Ja mam Alfu asi pol roka a za 2002 2.4JTD som dal "drobne"
Ale dobry napad na diskusiu :)
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
EweNt3
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Dec 2013, 11:04

katan napísal:To je velmi diskutabilne. Zalezi od vela faktorov. Ci bolo auto predavane z financnych dovodov, ci po znamom - rodine, know-how predajcu: ked je v "dobrom stave" vacsinou si pytaju viac nez trhova hodnota.
Moj odhad dobrej kupi je okolo 1300 a tym nechcem povedat ze za viac nejdu. Samozrejme idu ale ci sa to oplati a do akej miery je na kazdom z nas. Tak ci tak rozhoduje stastie. Hlavne v pripade, ze auto vidis prvy krat. Dnes sa velmi ludom neda verit :/
Ja mam Alfu asi pol roka a za 2002 2.4JTD som dal "drobne"
Ale dobry napad na diskusiu :)
Určite máš pravdu a dikes dúfam, že tu zaujímavé info napíšu aj ostatní.
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

snad niekomu pomoze aj info k inym motorizaciam,
Ja som kupil auto za 1200€ od kamarata co to kupil z poistky namiesto golfa a mal to asi 3 mesiace. V6 predas bud velmi lacno lebo clovek co nema penaze na auto V6 proste neutankuje (nie je to auto pre bezneho smrtelnika na presuvanie sa z bodu a do bodu b) a servis ani nehovorim. Druha moznost je kupit cukrik za "velke" prachy, myslim ze 156 V6 v top stave kludne stoji za 3000 - 3500€, aj rocnik 97, lebo ked kupis podojenu alficu tak na servise + vzhlade lahko nasypes do toho auta taku sumu.
Moja alfina sa mi zda ako dobra kupa, ale keby som nezriesil lepsiu robotu, uz by som ju dealoval... :silenced
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

asi tak nejak, u alf (asi aj u inych znaciek okrem SKODA/VW) vseobecne plati:
cena= stav, nalietane km, rok, a ako to predavajuci chce rychlo predat

napr. ja moju V6 momentalne ak by niekto prisiel ze ju chce tak pri 4500 by som rozmyslal a asi by som ju ani nepredal, na mobile.de su mozno 3, takze ich veeelmi malo...
u matesa bola jedna tusim za 120000CZK...

u JTD je to horsie, je ich vela a je z coho vyberat...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
EweNt3
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Dec 2013, 11:04

Tono napísal:asi tak nejak, u alf (asi aj u inych znaciek okrem SKODA/VW) vseobecne plati:
cena= stav, nalietane km, rok, a ako to predavajuci chce rychlo predat

napr. ja moju V6 momentalne ak by niekto prisiel ze ju chce tak pri 4500 by som rozmyslal a asi by som ju ani nepredal, na mobile.de su mozno 3, takze ich veeelmi malo...
u matesa bola jedna tusim za 120000CZK...

u JTD je to horsie, je ich vela a je z coho vyberat...
Je ich síce veľa, ale na druhej strane ľudia teraz pozerajú až príliš na tú spotrebu a tie 77kW JTD majú spotrebu veľmi dobrú aj to je možno to plus pre tento model.
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

suhlasim Tono, a navyse s tymi novymi poplatkami za prepis podla kW, sa ochvilku na slovensku stane 2.5 uplne tutova rarita, z tych starsich urcite lebo len blazon nasype statu 700e za prepis takeho auta,

EweNt3 - plati ze nase motorizacie 2.5 V6 si len malo kto kupi na prakticke ucely (respekt tym ludom) bez toho aby tam strcil plyn :)

77kW sa da doniest bez priplatku :P
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

etnies
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26 Jan 2014, 15:42

Seruste chlapi, ja mám takú otázku event3 prepáč že ti to píšem tu, ale chcem sa spýtať. Idem kúpiť alfu 156 sw 2004 hore facelift, motoiácia poradená od známeho bud to 1,9 JTDM 103,110kw alebo 2,4 JTDM 129 kw, kedže tieto už majú 6 stupnovú manuálnu prevodovku. Poradte mi ktorý motor kúpiť vo faceliftovej 156 a zhruba aká cena je dobrá... našiel som napríklad už od tých 2700 aj za 3000 a hore samozrejme. Ďakujem za každú jednu radu a každý jeden postreh. Ešte raz Ďakujem páni.
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

zalezi co od toho motora ocakavas...ja mam 103kW ale idem ju pravdepodobne predavat, pretoze chcem 2,4 :) nie ze by 1,9 bola zla, prave naopak ja mam to auto vyse roka, predtym ho mal 3 roky svagor, doviezol si ju z DE a za 4 a pol roka bez vaznych problemov, ako ine bezne auto povedal by som ze dokonca mozno aj spolahlivejsie ako bezne dookola omielane znacky...2,4ka ma o valec navyse, troska viac scucne, troska viac si pri nej vytrpi predok, ale to dokazem prekusnut, lebo ma krasny zvuk a tah :) ...ak chces normalne vozenie volil by som 1,9...ak chces lepsie (ale aj o nieco drahsie) vozenie ber 2,4 ale tych je malo, to bude problem najst nieco dobre toho sa obavam :)
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

etnies
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26 Jan 2014, 15:42

tak ide mi hlavne o spolahlivost no ale samozrejme ako kazdy chlap aj nieco silnejsie. ale zas ked to beriem tak zena tom bude jazdit aj zena nehovorim ze nevie vie podla mna lepsie ako mnoho chlapov ale aj tak predsa ostam pri tej 1.9 i kedma laka ta co je aj tu na fore taka bledomodra z kosic 2.4 tusim je za 3250. a ked vravis ze budes predavat svoju tak sa ta spytam za kolko ju budes predavat?? :-)
Napísať odpoveď