sportpacket

Všeobecné príspevky ohľadne podvozku
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

preco vacsie tlaky v kludovom stave? tlmicu je jedno ci je zasunuty alebo vysunuty - cize mu je jedno v akej je polohe v klude,to jeho zivotnost nijak neovplyvnuje...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

skor mi islo o to ze ak auto stoji a tlmic nepracuje vsetky tesniace gumicky tvrdnu, oxiduju, stecie olej a ked sa tlmic po dvoch rokoch zrazu zacne hybat urcite to nenarobi dobrotu...

druha vec, samozrejme ze znizeny podvozok ti radikalne ovplyvni zivotnost tlmica pokial nie je na toto znizenie stavany (nehovoriac o zmene charakteristiky)...
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

Hrudky napísal:preco vacsie tlaky v kludovom stave? tlmicu je jedno ci je zasunuty alebo vysunuty - cize mu je jedno v akej je polohe v klude,to jeho zivotnost nijak neovplyvnuje...
mas pravdu, napisal som hlupost, predstavoval som si ze to funguje kus inak :D ale aspon som konecne zistil ako to vlastne je http://www.autorubik.sk/technika/tlmice-pruzenia/
Tono napísal: druha vec, samozrejme ze znizeny podvozok ti radikalne ovplyvni zivotnost tlmica pokial nie je na toto znizenie stavany (nehovoriac o zmene charakteristiky)...
s gumickami mas pravdu, ale podla toho co sme vyzistili s dannim, tak zrejme Alfa montovala rovnake tlmice do sportpaketov aj standardnych podvozkov, akurat bol rozdiel v pruzinach, a kedze sportpaket je znizenie o 25mm , tak je to este v "pracovnom rozsahu" standardneho tlmica (tie bilsteinky B8 su pod 30mm a B6 tam maju do 30mm co teda asi bude rovnako ako pri B4, ale ta to tam nema napisanel)
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

toto som niekde cital aj ja,bol clanok od nejakeho pretekara,ktory to mal odskusane,ze pokial na seriovy tlmci das pruziny,ktore su kratsie len do nejakych 25mm,ze to nema vplyv,ze horsie to je pri znizeni o 40mm a viac,ze vtedy treba uz aj kratsie tlmice...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

tak hej lebo aby ked zdvihnes auto tak aby nezacala spruzina volne pobehovat :D
tych tlmicov tam je pomerne hodne
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

myslim ze sme sa pochopili...
:biggrin
Napísať odpoveď