športové pružiny + sériové tlmiče

Všeobecné príspevky ohľadne podvozku
Napísať odpoveď

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Má už niekto takúto kombináciu odskúšanú? nejde mi ani tak o pritvrdenie ale skôr o vizuálnu stránku stačí mi cca 3-3,5 cm dole, zaujíma ma či to potom nie je moc uskákané alebo sa iným spôsobom negatívne zmenia jazdné vlastnosti (tlmiče mám cca 10 tis km menené za nové ale kúpil som 17-stky a vyzerá to divoko)
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

ked si to das do googla,najdes tam milion clankov...nie je to dobre pre tlmice,lebo sportova pruziny ma uplne ine sily ako obycajna,dalsia vec,tlmic pracuje v uplne ine polohe ako by mal a takisto aj jazdne vlastnosti sa zmenia...takze bud sportove pruziny+ sportove tlmice,alebo obycajny podvozok.
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

pri znizenych pruzinach musia byt tlmice viac stlacene, to im podla mna nebude robit dobre
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

presne tak...porovnaj si to k nalozenemu autu...ked je auto nalozene,tlmice pracuju s vacsimi silami a v inej polohe ako by mali...a tak je to asi so sportovym podvozkom,pruziny su silnejsie a tiez by tlmice boli v inej polohe...
Cuore Sportivo :)

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

už predtým som googlil a našiel som čo mi aj tu píšete, len ako to chodí na internetových diskusiách pripájajú a prispievajú aj takí čo si len myslia ale nemajú to odskúšané, preto sa pýtam na osobnú skúsenosť. Kamarátovi som objednával na leona podvozok a na zadnom tlmiči bolo aj čislo keď som ho dal do tecdoc-u ukázalo sa že je to sériový tlmič (VMAXX). No a keď si vezmem bežne auto klesne o tie 3cm keď mi tam sadnú dvaja ľudia... Uvažujem aj nad celým podvozkom ale zas nechcem aby to bolo moc tvrdé
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

kamarat to ma tak ako pises ty,sportove pruziny a obycajny podvozok,ale podla mna to nie je dobre pre tlmice...preto sa robia tie kity
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Do 30mm nizsie pruziny sa beru ako pouzitelne pre seriove tlmice-sa tak hovori. Ale ci tie pruziny su tvrdsie, mali by mat aj tvrdsie tlmice si myslim, ci? Komu ide len o vzhlad a nie o jazdne vlastnosti to oze skombinovt bars ako, ale pre jazdne vlastnosti treba asi vsetko od jedneho vyrobcu z jednej triedy a hlavne od kvalitneho vyrobcu.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

takze pokial mam GTA tlmice, bude najlepsie ak budem pozerat pruziny nie pre moj typ motora, ale pruziny od roznych vyrobcov na GTA-ckove alfy?
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

To by u teba vhodne nebolo, gta pruziny su robene na inu vahu. Ale skor by si mohol zohnat pruziny od eibachu pre tvoju motorizaciu.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

moje budu volne za chvilku :)
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď