Sportovy vs seriovy podvozok

Všeobecné príspevky ohľadne podvozku
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Danni napísal:
PetoNK napísal:Bez tlmiča a pružiny by bolo koleso vrazené v blatníku a auto by ležalo bruchom na zemi. A nie 155, ale 75 má zadné brzdy pri zadnom diferáku.
tak jasne s tym som to myslel obrazne.... s tou 75 mas pravdu nebol som si isty ale viem ze to bolo hranate :P
-sa pozri na horne ramena vyber to aj s uloznim a uvidis ako ta tom su... ono ked ich tam mas este od vyrobi tak 1mm na cape 1mm na silentoch a mas to tam... ja som to tak mal na jednom kolese
tebe tiez slo koleso do A? a bolo to nakoniec tym hornym ramenom?
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Cim nizsie das alfu k zemi tym vacsie Acka bude mat, a neovplyvnis to. Je to tym ze horne rameno je tam napevno, jedine ze by si upravil cele horne ulozenie.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

A nedá sa to na 156-ke nikde štelovať?
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

jardo
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Jan 2013, 19:56

ja ich mam tiez trocha do A ale mal som ich viac capate...a je tam tiez original sport.podvozok....na geometrii mi to trocha vyrovnali....su tam ine hodnoty na klasicky, ine na sportovy podvozok a ine na GTA podvozok...len treba spravne vybrat
Alfa Romeo the best!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

bol som na geometrii a povedali mi,ze sa stelovat neda a ze to mam tymi sportovymi pruzinami tie kolesa do A.Ale chcel by som to odstranit...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

jardo
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Jan 2013, 19:56

neviem kde si bol ty na geo ale v chevrolete to vedel aspon trocha zmiernit, celkom odstranit sa to pri sportovom neda. potom ti ostava jedine ist na klasiku vyssi podvozok, len s tymi 17" to nebude moc esteticka kombinacia moj nazor. nizkoprofilaky pasuju skor na znizeny a nejake 15" , 16" na klasiku.
Alfa Romeo the best!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

mne na geometrii povedali,ze to odklon neodstrania,bol som za kasarnami...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

hrudky156 napísal:tebe tiez slo koleso do A? a bolo to nakoniec tym hornym ramenom?
trochu to pomohlo urcite... ale do A to ma alfa uz od vyrobi a to nezmenis... inak dalo by sa s tym polemizovat co a jak odklon neviem ci sa da nastavit ale ked si nie si isty chod do fiatu za mechanikmi oni urcite budu vediet lepsie
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

ja som to zatiaľ neriešil (odklon),ale na predchádzajúcich autách sa vždy dali úchyty ramien o tlmič posúvať v drážke a tým štelovať zvislú geometriu nápravy. Viem že na 156-ke je to na pevno, tak som sa len pýtal či a ako to štelovať. Ak to chlapci "trochu zmiernili" zaujímalo by ma za čo ťahali :/
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

otvory v napravnici pre spodne rameno su vecsie ako srob co cez ne ide. Tam sa to da trochu dohnat, ale skoro s nulovym vysledkom. Ten odklon kolesa je schvalne, pozri si okruhove auta, aky ho maju.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Napísať odpoveď