Sportovy vs seriovy podvozok

Všeobecné príspevky ohľadne podvozku
Používateľov profilový obrázok

mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

Nie som istý ako je to na 156-ke, ale myslím že do A idú kolesá aj pri unavenom (klesnutom) podvozku, keď už struny ani tlmiče nemajú správnu dĺžku, či?
A nedá sa to aj niekde stellen?
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ale to ti auto len klesne ty aj keby si tam nemal ani spruzinu ani tlmic tak koleso tam stale drzi a beha hore dole to nie je jak na felicii :D
-ak nemas v cape volu tak silenty su na blato a nemusi to ani vrzgat ani nic... ale asi by to chcelo fotku nech to je lepsie posudit lebo alfa ma uz z vyroby trosku kolesa do A pre lepsi prejazd zakrutami
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Bez tlmiča a pružiny by bolo koleso vrazené v blatníku a auto by ležalo bruchom na zemi. A nie 155, ale 75 má zadné brzdy pri zadnom diferáku.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Danni napísal:ale to ti auto len klesne ty aj keby si tam nemal ani spruzinu ani tlmic tak koleso tam stale drzi a beha hore dole to nie je jak na felicii :D
-ak nemas v cape volu tak silenty su na blato a nemusi to ani vrzgat ani nic... ale asi by to chcelo fotku nech to je lepsie posudit lebo alfa ma uz z vyroby trosku kolesa do A pre lepsi prejazd zakrutami
tu su fotky v mojom showroome,hned na prvej je vidiet,ze predne kolesa su do A. a co sa tyka vrzgania,tak vrzgam ako besny,ale len v zime.

http://alfa156.sk/viewtopic.php?f=21&t=2165" onclick="window.open(this.href);return false;
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

pri znizenom podvozku ti musia ist kolesa do A.
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

ale ja mam original sportpacket...a este som nevidel nikomu takto kolesa do A ako mam ja. viem ze maju ist 1° a nie 2,5° to uz je na tom aute vidiet...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

to je jedno ci mas original sportpacket alebo iny znizeny podvozok. geometriu nemozes oklamat. aj ked uznavam, 2.5 odklon je az moc. tlmice mas v akom stave, ci nie su vytecene. pripadne silenbloky ci nemas komplet vymlatene
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

tlmice podla mna nemajuu s tym nic...sak vyksu vozidla drzia pruziny...
moze to byt aj silentblokmi...myslim,ze su tam od vyroby...este mam otazku co sa tyka tlmicov...kde sa daju objednat nejake na sportovy podvozok?take slusne...mal som KONI,tak tu znacku mi uz nespominajte :D
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

PetoNK napísal:Bez tlmiča a pružiny by bolo koleso vrazené v blatníku a auto by ležalo bruchom na zemi. A nie 155, ale 75 má zadné brzdy pri zadnom diferáku.
tak jasne s tym som to myslel obrazne.... s tou 75 mas pravdu nebol som si isty ale viem ze to bolo hranate :P
-sa pozri na horne ramena vyber to aj s uloznim a uvidis ako ta tom su... ono ked ich tam mas este od vyrobi tak 1mm na cape 1mm na silentoch a mas to tam... ja som to tak mal na jednom kolese
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

no to je pravda,to mozu spravit aj silenty aj capy :/ a tie tlmice kde by som pozrel?
Keby dam na sportovy podvozok obycajne tlmice,asi by to vadilo,ze?
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď