geometria

Všeobecné príspevky ohľadne podvozku
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

V poslednom čase sa mi auto začalo divne správať: auto poskakovalo pri plnom vytočení volantu, ťahalo ho do strany na snehu, ľade alebo hlbokej mláke a predok stále viac buchotal....Jasné príznaky, takže smer servis, ale na moje počudovanie tam majú prístroj na geometriu! Je to Elektronická kamerová 3D geometria HUNTER Win Align WA HS401, ako som zistil. Neviem ako pre vás, ale pre mňa novinka. Super vec: pomocou kamier zmeria všetko čo sa dá a vypľuje namerané hodnoty. viď príloha.
Výsledok mojej chyby je horné rameno a čap riadenia na ľavej strane.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Klasika, u nas ma jeden wifi, bezopticku. Na koleso hodis aj moduly s gyroskopmi a vsetky udaje posiela v realnom case, cize robi aj test podvozku a podobne. dokaze najst aj vymlatene miesto. je k tomu uz len pocitac.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Chalani,mam na Vas otazku,ale neviem kam ju zaradit,tak ju davam sem.Dnes som si nahodil na auto zimne kolesa a pri tejto prilezitosti som tam nahodil aj zasterky.Samozrejme,to by som nebol ja keby som ich 100x nepremeriaval,aby boli na oboch stranach rovnako. Ale zistil som jednu vec.ze na jazdcovej strane je fuga medzi blatnikom a kolesom o cosi mensia ako na opacnej strane,tak som hned zobral meter a meral osi kolies.samozrejme, ze nesedia.Lava strana mala myslim 259cm a prava strana 260,2cm = 1.2cm rozdiel. A teraz kde moze byt problem?Ja ked som auto kupoval,vedel som,ze bolo burane zboku,ale nosniky posunute neboli.Moze to byt posunute?Moze to byt nejakym ohnutym ramenom?alebo niecim inym?krivou napravnicou? Slak ma z toho trafi :( Dik za odpovede...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

este ma napadla jedna vec,ci nema nahodou napravnica trosku volu v dierach a ci by sa to nedalo povolit a dostelovat...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Nedalo mi to a bol som to odmerat lepsie,takze je to rozdiel 1cm. Lava strana ma 258.8 a lava strana ma 259.8
:think
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

to nie je presne meranie... blatnik nemusi tak presne sediet.. skus to zmeriet od dolneho rohu dvery... moze byt ine rameno ci vymlety silent... ak geometria sedi tak neries
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

no ja som meral os zadneho kolesa a os predneho kolesa na lavej strane a na pravej...je tam rozdiel 1cm.ale rozmyslal som ci vazne nebude nieco ohnute,lebo toto lave koleso mam aj viac skryte v blatniku o par mm,cize mozno bude nakoniec zohnute rameno,alebo tehlica,alebo aj ako vravis ty,ze silent je vymlety.Skusim niekedy povolit napravnicu,ci sa s nou nebude dat malicko hybat...diery by nemuseli byt az tak tesne...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Caute chalani...bol som na geometrii a zadne odklony mam katastrofalne...2.2 a 2.3°.
Da sa s tym nieco robit? Napadla ma jedna vec. Minuly rok som menil podvozok za seriovy - tlmice Bilstein B4 a klasicke pruziny. Na zadnych tlmicoch to bolo riesene tak,ze co je spodny uchyt - tie 2 a 2 diery,tak vrchny par dier bol ovela vacsi a boli pribalene k nim vymedzovacie podlozky,aby ten vrchny srob siel stredom diery.Nemam teraz fotku,spravim ju cez tyzden,ale pre predstavu davam aspon obrazok,co mysli(zakruzkovane cervenym a obrazok je asi aj z ineho auta,ale diery su rovnako).
Napadlo ma,ci by sa tie podlozky nedali spravit excentricke a tym by som vyriesil odklon.

Predna naprava je na tom podobne,ale tam je odklon len 1.3 a 1.2°.Ale s tou ma nic nenapada...
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď