Vymenene ramena

Všeobecné príspevky ohľadne podvozku
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

V tej "medzere" je uchytený tlmič, takže nevidím zmysel v rezaní flexou a zväčšovaní medzery. Tlmič tam pasuje na chlp a ešte je stiahnutý šrubou. Nemá tam čo búchať.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

Breznew18 napísal:mozu casom povolit
Co navrhujes? nechat tak a po case podotahovat alebo len skontrolovat, alebo kupit tie s tym silonom?
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

tak podla mna by mali byt vsade samozaistovacie matice nikoho asi nelaka kazdy mesiac dotahovat sroby na naprave poriadne dotiahnut skontrolovat ci nieje vola a musi to drzat.ked vymenis ramena alebo komplet napravu to zlozis a po nabehani nejakych 500km treba prejst znova vsetky sroby vsetko by uz malo mat svoje miesto a potom uz to musi drzat do rozpadu.samopovolovanie ramien a tyciek alebo cokolvek ineho je nepripustne pokial sa nechces zabit.
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

lenze napr ked osm menil tycku stabilizatora, k novej tycke nebola taka matica a z povodnej origo tycky nepasovala ta zaistovacia matica. K nijakemu dielu neboli samozaistovacie..Co ted?
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Samozaisťovacie matice sa dajú kúpiť...skús spojovacie materiály, baumax...
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

Budem uz asi aj otravny, ale neviete mi povedat aky rozmer maju byt tie matky, na ramenach vrchnych, spodnych, tyckach stabilizatora a este neviem kde vsade? :-( Dakujem
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

Nejde len a rozmer, ale aj stupanie zavitu. Dost casto sa pouziva nestandardne k danej velkosti. Zober matku a zanes ukazat do predajne.
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

pozor ak tu maticu pouzijes druhy treti krat uz bude na hovnostale by mala byt nova alebo nepouzita
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

:D tri-krat som si musel precitat kym mi doslo co znamena slovo "hovnostale".
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

yetyGTA napísal::D tri-krat som si musel precitat kym mi doslo co znamena slovo "hovnostale".
Aj ja som sa nad tym pozastavil :-D Ale vieme o kolkej :yeah
Napísať odpoveď