Nepríjemný zvuk pri otáčaní volantom

Všeobecné príspevky ohľadne riadenia
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

aj ja mam na neho najvacsie podozrenie...da sa zistit nejak,ci je zly?
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Liwika19
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 21:24

velke parkovisko, plny rajd a tooocit sa a pocuvat zvuk...taky zaklad...potom uz len servis na zdvihak...

inak obcas, ked otacam volantom na mieste, ked parkujem, tak tiez mi to robi taky divny zvuk...prirovnala by som to k tomu ako ked sa nejaky tazky kolos otaca a proste je to take hucanie s vrzganim...servooleja mam dost. dufam ze neodchadza cerpadlo :think
vysluzila policajtka ;)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

a bol ten servoolej niekedy meneny? ak hej tak by som to neriesil.. proste hydraulika a cim tachsi predok a sirsie pneu tym hlucnejsie to bude
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Liwika19
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 21:24

Praveze ho idem meniť teraz cez leto, tak som zvedava ci sa nieco zmení alebo nie.
vysluzila policajtka ;)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

no uvidis.... ale ked uz je nacate tak uz tomu nepomozes... novy olej moze akurat este predlzit jeho trapenie pokial este netecie...
liter oleja stoji cca 8€ a mal by sa menit aspon raz za zivot.... ludia na to aj tak seru radsej idu na disku prepit 30€ :think
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

Ahojte, ak by mal niekto zaujem o 1L neotvoreneho balenia servo oleja TUTELA G1/E, specifikacia ATF DEXRON III, nech sa ozve. Zostalo mi po vymene.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Takze nakoniec som ten pukot vyriesil...bola povolena tycka stabilizatora na spodnej strane. Zaujimave ale je,ze to nebuchotalo stale,ked som siel po nerovnostiach...

P.S. Kolko toho servooleja ide do mojej alfy???ja by som ho tiez rad vymenil v blizkej dobe
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/158/257/" onclick="window.open(this.href);return false;
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Liwika19
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 21:24

hrudky: tak nabuduce lepsie opis problem...lebo najskor si pisal o puknuti pri prejazde zatackou (co pri zatackach robi homokinetak)...kebyze hned napises buchanie pri prechode po nerovnostiach, tak samozrejme najpravdepodobnejsi je stabik a nie homokinetak...

do mojej alfy ide 1,2 L servo oleja

Danni: ved prave ze ten servo olej tam asi este meneny nebol a preto by som ho cela vymenit. uz mam novy olej aj v prevodovke a musim povedat ze radenie sa mi zlepsilo (a to si vacsina ludi mysli ze ani v prevodovke olej netreba menit)

Pablo: do mojej ide TUTELA TRANSMISSION GI/A...no a ty mas /E...to asi nebude sediet, ci?
vysluzila policajtka ;)
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

Liwika19 napísal: Pablo: do mojej ide TUTELA TRANSMISSION GI/A...no a ty mas /E...to asi nebude sediet, ci?
Ahoj Liwika, moze tam ist aj GI/E, to je kvalitnejsi olej, plna syntetika, vid popis.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Napísať odpoveď