riadenie

Všeobecné príspevky ohľadne riadenia
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
coli84
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 15:33

čaute,dnes som chcel ísť na geometriu a chlapík mi tam zistil že mám vybité riadenie....moja otázka teda znie či tu mal niekto rozobraté riadenie a má nejaké fotky ako to vlastne vyzerá,čo by tam mohlo byť vymlátené,poprípade nejakú schému aby som vedel čo budem musieť rozobrať pri repase riadenia,nejaké tie rady na čo si dať pozor a tak,chcel by som to dať čím skôr dokopy keďže autom chodím do práce...vopred ďakujem za akúkolvek pomoc :D .... jedná sa o 1.8 TS rv. 98
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Vybite riadenie = nefunguje posilovac riadenia. Je to tvoj pripad? Ak ti servo krasne pomaha, je zbytocne davat repasovat. ak ma ta tyc volu, je n ariadenie excenter na doladenie. musis dat dole napravnicu - staci ju spustit 10cm a dostanes s ak tomu excentru. je to na domceku riadenia od spodu. nadstavis a frcis dalej.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

Nemyslel nahodou iba gulove capy?
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

ja som pred dvoma mesiacmi menil celu tyc riadenia. po vymene ramien mi triaslo celym autom. pukalo mi to v lavom cape riadenia. ale capy boli v poriadku. cize bolo nieco v riadeni dochrumane. neviem presne ako to tam funguje, ale zrejme tam su nejake loziska. dal som tam repasovane riadenie a od vtedy alles in ordnung
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
coli84
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 15:33

práveže neviem čo tam nieje v poriadku,predtým ako mi chcel robiť geometriu hýbal kolesami a na šoférovu stranu mi povedal že mám vybyté riadenie,nepovedal mi čo konkrétne je tam zlé...v riadení vôlu necítim,je presné a auto ide rovno aj keď pustím volant pri vyššej rýchlosti (ak je cesta rovná),nič netrasie ale občas sa mi zdá ako keby mi trochu zaplávalo a keď idem rýchlo v ostrej zákrute tak sem tam cítim jemné šklbnutie volantu ale to som doteraz pripisoval kvalite našich ciest,asi by bolo najlepšie keby sa mi na to pozrel mechanik len akosi nieje čas k nemu zbehnúť,možno keby som to pozrel na zdviháku tak zistím aj sám čo je za problém len ten nemám k dispozícii....inak servo je v poriadku
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

mozno tycky riadenia budu na prd ja som tie mal tiez vymlete ked prejdes po nerovnosti akoby zaplavalo auto tie som vymenil a je dobre
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
coli84
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 11 Dec 2011, 15:33

a viete mi niekto poslať aj nejakú schému riadenia,aby som vedel s čoho sa vlastne skladá a bude sa tak aj trošku jednoduchšie robiť,alebo aspon nejaké foto by mi dosť pomohlo...či nieje to až také komplikované?
Používateľov profilový obrázok

Tiburon
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07 Apr 2012, 11:15

Ahojte mam jeden problem s mojou alfinou... za jazdy mi strasne trha volantom ked je motor studeny vsetko je OK ale ked sa trochu zohreje zacina trhat a vzdy len do lavej strany je jedno ako mam vytocene kolesa jedine ked mam zaradenu rychlost a nemam nohu na plyne vtedy to vobec nerobi nemate s tym nejaku skusenost??? Homoklby boli menene tak isto horne ramena a capi volu nemaju viete mi nieco poradit??? popr. ako mam vypustit servo olej??
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ked rychlo kyvem volanom pri vypnutom motore z jednej stran na druhu tak pocujem buchot z riadenia.. capy volu nemaju a jedine co ma napada tak tycky alebo v samotnom riadeni... kamos mi povedal ze v domceku este no nejak si to neviem predstavit abo skor nechcem bo sak 2 roky do zadu mi vo fiate davali komplet nove riadenie... a buchoce to uz dost dlho... nemoze sa stat ze mi to niekde odtrhne abo daco?

EDIT: riadenie drzi pevne :D no ak to nebude axialne tiahlo tak to radsej ani neriesim bo druhe riadenie by uz bolo asi moc
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

1. skontrolovat/vymenit capy riadenia
2. skontrolovat/vymenit axialne tiahla
3. dostelovat excentre ako pise autickar21

- pri momentalnom stave ciest to dlho nevydrzi...
- mne stacilo vymenit capy riadenia a vola zmyzla a auto drzi
- pokial servo funguje/netecie a zabera netreba riadenie repasovat, myslim ak uz zacina odchadzat v krajnych polohach by ti malo dat ranu a pridusit motor, opravte ma ak hovorim blbost...
- na inom aute /nie alfe/ sa mi stalo ze bol odideny kriz na tycy riadenia to sposobovalo ze pri toceni volantom v tych istych miestach nieco buchlo, myslim ze alfy tymto netrpia...
Napísať odpoveď