spojka

Všeobecné príspevky ohľadne prevodoviek
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
ttooretto
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14 Okt 2013, 20:34

rozobral som alfu prevodovka a spojka dole roboty ako na kostole zistil som ze lozisko je KO...spojka bola menena 4roky dozadu...lamela aj tanier vyzeraju poriadku...aj tak to vymenim...bola tam sada valeo...taku istu dam znovu...gufero od motora tiez prepusta...taktiez ho vymenim...myslite ze to lozisko rozbil zotrvacnik ? ku koncu spojkovy pedal trosku vybroval...a bolo pocuť take jemne cukanie...sem tam pri rozbiehani autom zatriaslo ale iba trošku potom uz aj ked som jej dal plny plyn uz nic netriaslo...

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

No ked das dole zotrvacnik tak zistis v akom je stave. Mozno mas iba vybite silentbloky motora. Najskor ten spodny v napravnici - prave sa to riesi na fore.
Gufero odporucam nejake kvalitnejsie - napr Elring, nakolko rozobrat to je ako si sam zistil pomerne narocne.
A z vlastnych skusenosti - co ti potvrdi aj 4wd_turbo - 2x meraj a raz strihaj pri skladani lebo je tam zopar "malickosti", na ktore sa da zabudnut. Ale je to pekne popisane tu na fore.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
ttooretto
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 14 Okt 2013, 20:34

jak to zistim ked ho mam dole ci je pokazeny alebo nie ?

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

https://www.youtube.com/watch?v=kO07u4_sU6M" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

ahojte, den pred silvestrom sa mi objavil jeden problem. Ale zacalo to cca pred mesiacom. Spojkovy pedal zacal navrchu po stlaceni vydavat taky cukavy zvuk, ako keby prych 5-10mm isiel na prazdno a pritom vydaval ten zvuk. Pred tym to nerobilo nikdy. Nevsimal som si to lebo sa to mesiac nezhorsovalo ani nic. Potom jedneho pekneho dna som si isiel po meste na pedesiatke a jeden chlapik taky pocersnejsi na veelkom mercedese mi nedal prednost, takze obydva pedale spojkovy a brzdovy na doraz. Ubrzdil som nastastie cca 2 metre pred nim. No ale tu sa vyskytol problem. Po tomto silnom zasahu na spojkovy pedal sa zacali diat divne veci. Pedal sa prestal uplne vracat hore, zacal byt tvrdsi a asi najhorsie je ze ked preradujem na vyssiu rychlost tak ked vytlacim spojku, autom uplne "hegne" . Ako ked ju pustite mega rychlo napr, zaciatocnicky sofer, po preradeni. No mne sa to robi pri vytlaceni spojky ked uz mam rychlost zaradenu a chcem dat dalsiu. Dufam ze som to napisal zrozumitelne. No potom som na tom isiel este cca 50km lebo som nebol v mojom meste. Na druhy den sadnem do auta a spojkovy pedal bol uplne na podlahe. Bolo v noci -12 takze som to pripisoval tomu. Vyradil som z jednotky bez spojky a nastartoval som. Spojkovy pedal sa nevratil , tak osm ho skusil opratrne vytiahnut rukou spät. Isiel uplne lahko, no nechal som chvilu motor vrcat a potom zase isla ta spojka normalne. Viete mi niekto povedat co sa mohlo stat pri tom silnom stlaceni spojky a brzdy ? pripadne co sa mohlo pokazit ? Radit sa da uplne lahucko ako pred tym, ziadny vplyv na riadiacu paku. A potom este inak mi raz presmykla spojka ked som mal zaradenu 4-ku a potreboval som obehnut auto, takze som dal podlahu a presmykla spojka tak ze sa zvysili otacky o cca 500. a potom to zase padlo a zacalo zrychlovat. Dakujem vsetkym za rady
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Ja mam tiez nejaky divny ten spojkovy pedal, cast veci ktore si opisal sa podobaju na to co sa deje aj mne.

Tu su moje dva tipy na zaciatok:

- skus vizualne prekontrolovat v akom stave je hlavny aj pomocny spojkovy valcek (Master a Slave). Stava sa, ze sa casom opotrebuju a prepustaju postupne kvapalinu.



- pozri ci Ti nahodou nevyskocila pruzinka, ktora pomaha vracat spojkovy pedal do hornej polohy. Obcas sa lubi zlomit a vypadnut, clovek si to ani nemusi vsimnut.

takto to vyzera ked je zlomena
stiahnuť.jpg
a komplet ovladanie spojky
z lavej strany: pomocny valcek (slave); hlavny valcek (master); pedalova pruzinka
spojka.png
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

Ahojte. V stredu som bol v servise. Vymenili sme pomocny spojkovy valec, bol dost rozpadnuty, tiekla z neho kvapalina. Po vymene sa tvarilo vsetko v pohode, az na to ze pedal sa nevracal uplne hore ako kedysi. Cestou domov som potreboval obehnut jedno auto tak som na 5 stupni zosliapol plyn na podlahu a otacky vyskocili zrazu o 800-1000 hore. Znelo to ako keby smykala spojka. Ale robi to len v rozmedzi otacok od cca 1800-3000 , asi v najvecsom krutacom momente ze ? vtedy uz zacne smykat inak nie no. Moze to byt aj nieco ine ako spojka? alebo len proste vymenit a salam :)

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

je to dobre ovzdusnene.?
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

hmm ,ja neviem ti povedat. Ovzdusnil to len raz, hned po namontovani noveho valca. Myslis ze keby to bolo zle odvzdusnene, nevravim ze chyba mechanika, len ze to bolo potrebne ovdzusnit este raz alebo dva krat, moze smykat spojka zato ?

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

nie zmylil som a to by neslo radit, vyhod z tade ten obmedzvac co je na obrazku v kruzku a prepoj to vhodnou hadicou, bude to dobre
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Napísať odpoveď