spojka

Všeobecné príspevky ohľadne prevodoviek
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

lebo sa mi robi taka vec ze to prestava smykat . ked som isiel domov z toho servisu spravilo to pri kazdom pridani plynu. vcera som isiel na aute a skusil som zo srandy ze ci to spravi znova, no auto to nespravilo , spojka nepresmykla. Skusil som to asi 10x za sebou a nic . potom som sa na to chvilu vykaslal a dal tomu pokoj, potom som skusil znova pridat a spravilo to raz z 5 krat. potom som uz prisiel do ciela, takze mam taky pocit ako keby sa to postupne ako sa chodi na aute zlepsovalo. Uvidime dokedy :)
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

a nejaky priesak oleja ku spojke priamo?
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

hmm neviem. no len ten valcek tam tiekol par dni kym sa to dostalo do normal stavu, tak mohlo stade nejako pretiect. neviem uz fakt. uvidim po case ci to prestane alebo bude smykat dalej. Kazdemu dakujem za pomoc :) ak by sa nieco vyskytlo budem informovat. Dakujem
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

Xenn napísal:jedine kade moze tiect je bud netesnost piestika, alebo trhlinka v trubkach.
Alebo, zle zatiahnuty odvzdusnovak :)
ale to by bolo vidno,, a aj keď tak na tom mieste sa by ku spojke nedostala
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

ten obmedzovac je po 200 tis uz posrqaty na kazdej jeden alfe a je tam uplne zbytocny, odporucam dat prec, ja pri vymene valceka ho dam prec, je v nom ventil ktory obmadzuje spetny tok kvapaliny,a tym padom sa stava obcas ze zle funguje spojka resp. ze je ako keby mierne stlaceny pedal, u mna detto a spojka nova, pedal zabera 1 cm pod vrchom


odfot pedal spojky ako to vyzera ze ci aj tam mas ten valcek na vracanie pedalu

ps: obmadzovac sa da vybrat aj zalozit nazad

ps2: ja vracaciu pruzinu na pedali nema a i tak mi to funguje dobre a pedal vracia
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

no inak ako vravis teraz tak ten pedal je tiez padnuty cca o 1 cm . odfotim pridam sem . takze ten obmedzovac by tomu prospel mozno predsa. lebo sa mi zda ako keby prestala smykat ta spojka ked vytiahnem pedal nohou nasilu uplne hore.

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

to je prva zachrana pri smykajucej spoje, prec omedzovac, zalozit nazad sa da hocikedy, ale treba vylucit ci sa ti neprieci pedal a podobne
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Ten obmedzovac ma svoj vyznam. Bohuzial, kvapalinu v spojkovej sustave nikto jakziv nemenil. Ak sa pri vymene spojky stary valcek zatlacil viac ako bol bezny pohyb a nejaka ta spinka sa dostala do toho obmedzovaca, tak mozno to staci trochu preplachnut... Ja som tiez tak menil zadne kotuce a platnicky za nove, valceky som zatlacil, nahodil a behom 150km klakol hlavny spojkovy valec... Clovek sa uci na valstnych chybach...
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

Tu sú tie foto toho pedálu. Neviem či toho niečo uvidíte ale je to jasne pod úrovňou brzdového. Pred tým to.bolo.takmer zarovno. Ked pedal rukou povytiahnem tak je takmer zarovno ako pred tým.
Používateľov profilový obrázok

denovk
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08 Aug 2012, 09:05

:)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Napísať odpoveď