Tiahla radenia 5st prevodovka

Všeobecné príspevky ohľadne prevodoviek
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

chlapci dost surne potrebujem pomoc tyzden mam auto v servise vymenili mi hlavny a pomocny spojkovy valec (dost drahe) a auto som mal asi pol dna a rozletela sa mi cela paka raz isli hadzat len 1s2 potom len 3,4,5 a potom zas odznova, odviezol som to spat, mechanik otvoril kapotu cosi tam chytil s rukou a slo to, ale ked pustil tak uz nie. udajne su to tiahla... neviete odkial by som to mohol zohnat alebo nemate niekto nejake doma? pasuju zo vsetkych 156 bez ohladu na motor? vdaka

/* admin: poupraveny nazov temy */
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

a este aka narocna je vymena.....
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

skus sa s tym pobavit tam su take sroby na tom , mne nesla hadzat 1 a 2 vobec , a ked som sa s tym pohral tak je to ok ... predpokladam ze tiahla budu rovnake na prevodovke 5st. pre benziny ... 6st bude iny.

//EDIT:

podobny problem som mal ja http://alfa156.sk/viewtopic.php?f=90&t=2406
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Marssell napísal:a este aka narocna je vymena.....
Medzi 5q prevodovkami by to malo pasovat komplet z kazdej motorizacie. Ja som na moju V6 6q pouzil tiahla z jtd 6q a vsetko je ok.

Vymena nie je moc narocna, akurat trosku piplacka lebo ku kulise sa mozes dostat jednine zo spodu auta. Z kabiny to nespravis. Na strane prevodovky staci len urobit miesto okolo toho mechanizmu ktory radi prevody aby si tam mal pohodlny pristup. :) Drzim palce.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

mam doma celu kulisu s tiahlami zo 166 jtd. tiahla su o cca 3cm kratsie ako u 156, ale mohlo by to pasnut. za flasku to je tvoje.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

A co konkretne mas chybne na tych tiahlach?
Ked mas iba vybehane tie capiky kde sa to spaja s kulisou tak by to malo ist vymenit a usetris si kopec prace.
Su tam natocene na zavite.
Daj dole baterku aj drziak a dostanes sa k tomu.
Potom to pozri a skus ist do Fiatu mozno to budu mat ako diel prip. to moze sadnut z ineho auta.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

tiahla v alfe predava v celku, nekupis len nejaku cast... ja ked som to zhanal pred par rokmi tak neviem ci za to nepytali 170 euro..
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Tak v prvom rade sa na to treba pozriet a ked tam su iba vybehane tie capiky ako som mal ja da sa to vyriesit aj inac ako vymenou celeho lanovodu a rozoberackou na pol dna.

Ja som nad ten capik prichytil "striesku" z plechu a odvtedy mi to nevyskocilo ani raz.
Fotka niekde v mojom showroome.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Napísať odpoveď