Jednohmota za dvojhmotu

Všeobecné príspevky ohľadne prevodoviek
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

este ma napadol diferak, alebo poloosy, ale to by skor robilo pri vytocenom volante. Kazdopadne pokial zavada nie je pravidelna, tak to neries lebo len zbytocne porozoberas a povymienas polku veci a aj tak nezistic co tomu je.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

Asi tak
A nakoniec zistis ze su to vsrekovace alebo chujova nafta
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

práveže nevymienam jak hluchý veci,, chcel som iba počuť názor niekoho iného, ale odstrániť to musím a chcem lebo ked to škube poriadne ide to pekne na nervy :P


netankujem po 10 €, bud polka alebo cela, cize to tiez nič,

a osobne som bol svedkom ako chalan prejazdil 1000 ( tisíc) litrov trafo oleja , neriedeného, na 2,4 jtd 103 kw, a ide do teraz, iba filter sa vymenil, :yeah

takže toto tiež nič
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

skus vystihnut podmienky za akych to skube, typujem to na nieco ine ako spojku, ked ti to skube az tak ze ti to vadi. odideny pritlacak skube znesitelne pokial zacina odchadzat.
Používateľov profilový obrázok

upir156
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 22:14

Danni napísal:Asi tak
A nakoniec zistis ze su to vsrekovace alebo chujova nafta
Keby to boli vstrekovacie trysky, tak by mu auto aj na voľnobehu poskačkávalo.
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

nemusi...

ale robi to vyslovene ak sa rozbiehas cez spojku?
- ked uz povedzem sa rozbehnes iba cez spojku na volnobeh a jemne pridas vsetko je ok?

strasne divne je ze ze nevies specifikovat za akych podmienok to robi. ak je na obe otazky odpoved ano napada ma: moze byt ko lozisko spojky a ak vytlaci excentricky pritlacak tak to kope a ak sa don trafi v osi tak ide ok (na 145tke bolo ko lozisko pri com nehucalo a donicilo cely pritlacak) alebo je ko lamela (menej pravdepodobne) a v urcitom momente je v osi a v urcitom vyosena co moze sposobit aj zle dosadnutie pritlacaku, kazdopadne pokial zavada nie je trvala nie je to mozne jednoznacne urcit.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

PREJAVY tohto som skusil popísať na začiatku,,

ale

podmienky, na teplo zimu by som to nehádzal, ked to skube poriadne tak más pocit ze ti ide motor vyskociť,, napriklad tento celý týžden ide auto normalne ako nove,, jazdí na nom priateľka a ide ako po masle,,

prítlačák nevylučujem uplne ale skôr nie ako áno,,
ako som už písal ked idem 60 km za h a mám zaradený 5 stupeň auto plynule zrýchluje bez trasenia, proste - haldko

ked beriem ze to trasie ako blázon tak to robí aj ked sa rozbiehaš iba cez spojku aj ked pridávaš súčastne sko púšťaš spojku, ale ked som pridal nad 2000 tisic a tak som sa rozbiehal tak sa to CELKOM dalo. triaslo ale ako by som to tými otáčkami trochu potlačil

ale ked sa už pohneš či s plynom alebo bez a prežijeť to silne alebo len slabe trasenie potom auto ide jako nove

osobne si myslim ze to bude spojka,, bud ložisko alebo prítlačák, alebo oboje

ale logicky ked uvažujem,, prítlačák je prichytený o zotrvák ten sa velmi pohybovať nemôže, a meniť svoju polohu, ložisko tiež velmi nie, ibaže by lamela?????

vaše osvedčené značky spojok??? sem snimi, Valeo:? Luk? alebo
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

lozisko sa vie vyosit, lebo je plastove, potom dosikma zatlaci na pritlacak a trasenie je na svete, akurat som to riesil na jednej 145-tke to lozisko normalne vydralo do pritlacaku ryhy...

takze na jednotke volnobeh a jemne pridas tak sa ziadne trasenie nekona, jednoznacne spojkova sada na vymenu, alebo problem s medzikusom medzi volantom a sedackou, priatelke to ide tak nech ta vozi ona :biggrin
Používateľov profilový obrázok

pavol haulik
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 20 Okt 2012, 09:24

presne toto iste to robilo aj mne a potom mi odisla spojka lozisko sa rozpadlo a vyrilo ryhy do pritlacaku a tiez to pri rozbehoch trieslo jak pripecene loziko sa rozpadlo takym stilom ze sneho alamalo kusky kovu ale hovorim pred tym mi to triaslo niekedy triaslo potom chvilu nie a nakoniec som ledva dosiel domov
alfa romeo 156 1.9 jtd 77kw egr off a same problemi
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

tono: mal si pravdu,, vymenil som ten dreveny medzikus medzi volantom a sedackou a uz to prestalo :applause :yeah

v sobotu pride spojka

dajte typy na znacku!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Napísať odpoveď