Uvolnena rychlostna paka, utrhnute lanko?

Všeobecné príspevky ohľadne prevodoviek
Napísať odpoveď

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Zdravim :/
Prave sa mi stala neprijmna vec. Dosiel som s autom na parkovisko hodil som jednicku a ked som znova nastartoval so spojkou a vytiahol jednicku do neutralu zrazu mi paka uplne povolila a teraz je uplne volna v smere hore dole akokeby od 3ky do 4ky. Asi prdlo to vodiace lanko ci co to tam je ze? Neviete mi niekto poradit kde ho zohnat? Pripadne niekto z KE co by mi vedel pomoct? Na pockanie to asi nikto nespravi len nech viem ako narocna je ta oprava lebo tahat ho domu 100km asi nie je velmi dobry napad. Dakujem vam :(
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

mohlo by to byt toto? ak hej vie mi niekto povedat ci by to pasovalo :/
http://auto.bazos.sk/inzerat/24711983/P ... -19jtd.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

vyzera to podobne len ci to je rovnake neviem a ze to vymenis na parkovisku tak to tiez pochybujem... by som to hodil do servisu niekde v okoli
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Tie tiahla nevymenis len tak, Auto musi ist na zdvihak. Cela konzola musi ist dole. Drzi na takom plechu spolu s parkovackou a ten sada vybrat jedine ked das dole KAT.

Z JTD 6q do V6 6q tie tiahla pasovali...
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

pravdepodobne by sa dali zohnat aj samotne lanka... skusil by som stastie vo fiate tam budu vediet viac
Obrázok
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

ja som mal tento problem. ale lanka neboli utrhnute, len sa odpojili z tej hlavice co je priamo na prevodovke.
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

Danni napísal:pravdepodobne by sa dali zohnat aj samotne lanka... skusil by som stastie vo fiate tam budu vediet viac
Lanka samostatne nezozenies, jedine cele komplet tiahla ako je to vidiet na obrazku.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Dakujem vam pani. Zostala mi tam zaradena 3jka tak som dosiel "zbesilym tempom" domu. Hned zajtra bezim za kamosom do servisu nech sa na to pozrie lebo ja tam toho vela nevidim. Ale zostava mi mala dusicka, ze to bude iba vypojene lebo taky pocit som mal aj ja ked som tam babral s rukou. Ale je mi jasne, ze sa to musi cele rozobrat. Dam vam vediet ako som dopadol.

PS1: Keby to nahodou bolo odtrhnute je mozne ze tie z marei by pasovali? Typek mi do telefonu povedal, ze by to malo ale vraj bude patka dalej na pravo ? neviem ako to myslel .. niekto kto by vedel povedat?

PS2: Pripadne neviete nahodou kde zohnat tie tiahla okrem original fiatu?
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

v alfe za tie lanka chceli okolo 200 euro... problem tam bol v tom, ze tie konce lanka co su v tej tehlici na prevodovke maju zavit spraveny z dost makkeho materialu, cize ten zavit sa strhal a nedrzalo to.
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Tak uz to mam opravene :)
Bolo to vyskocene nakolko to tam bolo od oleja. Dakujem vam vsetkym za rady :applause
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Napísať odpoveď