Radiaca paka

Všeobecné príspevky ohľadne prevodoviek
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

chlapci pridam sa aj ja so svojim problemom, kamarat co robi auta sa pytal mechanikov a ti hned povedali ze to bude spojkou, ale spytam sa aj tu
pri vypnutom motore mi vsetky rychlosti idu paradne, ale ked mam nastartovane, nezaradim R, 1 ide dost tazko, 2 tak mierne a 3 4 5 6 da sa povedat ze v poriadku...jedine co mi vadi je, ze ak chcem cuvat, musim vypnut motor, zaradit R a vycuvat tak...cize sa snazim teraz vsetko riesit tak aby som nemusel cuvat, alebo ked tak max na 1 raz...ked chcem zaradit R, tak sa dostanem skoro uplne tam ako by som mal, snimac mi aj zapne zadne svetla, aj daco "tukne" ako keby uz ide hodit rychlost, len ten finalny krok tam chyba....
treba naozaj vymenit spojku?
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

a ked sa snazis radit spiatocku pri nastartovanom motore pocujes ze by chytalo zuby? ja osobne si myslim ze to lamelou nebude skusil by som odvzdusnit ten spojkovy valcek na prevodovke mozno ti celkom nevypina a zato sa ti radi tazsie
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

nie, zuby nerata ani ked radim 1 ktora ide dost tazko ani ked chcem zaradit R a tlacim pomerne dost, tak zuby nerata...este dodam, co je celkom podstatna vec na ktoru som zabudol :D ze vcera bolo auticko na vylete mimo cestu, ale mam na spodku kryt + nenarazilo do ziadnej prekazky, len sa trocha posmykalo po bruchu v polmetrovom snehu
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004

mastr
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 20:02

Breznew18 napísal:
mastr napísal:presne môj problém. Povyberal som nejaké silonové zbytky z priestoru pri kvaltpáke, prečistil som čo sa dalo, premazal prevodovým olejom, fungovalo to dočasu a za studena. Zhodil som lanká z prevodovky a preskúšal ich vôľu, bolo to o.k. Skúsil som rukou pohýbať tie dzindziky na prevodovke, z kt. som zhodil lanká, a ten, čo sa pohybuje v neutráli (páka doprava a doľava), išiel akoby bol zabrzdený, akoby vratné pero bolo zlomené. Tak som to poskladal späť a pomodlil sa za udržanie aspoň toho stavu.
tvoj problem neni vazny odpoj lanka od prevodovky a ten mechanizmus co ti dvyha tycku v prevodovke mas to pod takou gumou je tam 17 matica tu povolis a celu tu osku vytiahnes von prejdes to vodnym smirglom poriadne namazes poskladas a bude ako nove aj ja om to mal
vďaka
Napísať odpoveď