Kontrolka ASR - zdochne auto

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Chalani, dnes sa mi stala neprijemna vec.siel som z prace a hore kopcom mi z nicoho nic zdochlo auto a zasvietila kontrolka ASR - ten vykricnik v kruhovej sipke a trojuholniku. Kluce som vytiahol,zapol a kontrolka stale svietila,auto nastartovat neslo. Povytahoval som relatka,nastrkal naspat a auto chytilo.

Uz sa mi to raz stalo,ale s tym,ze auto mi hned rano vyhodilo tuto chybu,ked som vtedy volal tym mechanikom,co som od nich bral auto,vraveli,ze aj im to vyhodilo a ze len vytiahli relatka,vycistili a dali ich naspat a vse slo.Naposledy sa mi to stalo pred 2 a pol rokmi,ale na stojacom aute.

Moze byt,ze niektore relatko je odidene? alebo je len zly kontakt? Moze zly kontakt na relatku sposobovat az zdochnutie auta? Trosku ma znepokojuje to,ze to auto zdochne...ak sa mi to stane na mieste,kde to zrovna nebude vhodne,alebo kde to bude nebezpecne,mam problem :think

P.S. Neviete s ktorym relatkom moze byt problem - ktore je od toho ASR? lebo teraz som sa ponahlal a vytiahol som vsetky,inak by som skusal po jednom...
Cuore Sportivo :)

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Celkovo elektorinika systemu VDC je tam nejak nestastne riesena.

Tiez mam obcas problem, ze mi zasvieti VDC chyba a uz mi raz blikla aj ASR chyba ale hned po pretoceni kluca. Na startovanie to nema ziaden vplyv.

Inak relatka som cistil uz asi 5x a ajtak to cca. raz do mesiaca zasvieti.
Nemam cas riesit kazde relatko zvlast ale nakolko tebe uz aj zhasne motor je navyssi cas.
Dufam, ze ti niekto bude vediet poradit..
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

a tebe ked to zasvieti,ide ti nastartovat auto???
Cuore Sportivo :)

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Raz mi zasvietilo ASR este pred startom ale neskusal som tocit. Vybral a vlozil som kluc tak cca. po 30 sekundach a uz nevypisalo nic tak startlo normalne.

Za jazdy mi vie niekedy zasvietit VDC a to na motor nema ziaden vplyv.

Akurat ze logicky vtedy nefunguje VDC ASR a asi aj EBD. ABS tusim funguje uz nepamatam.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

slak ma trafi...stvrtok to omrknem na diagnostike a precistim poriadne relatka...nevies nahodou,ktore to moze byt?
Cuore Sportivo :)

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Mne na diagnostike nezostalo v pamati nic tak snad budes mat viac stastia.

Vobec netusim, ktore to moze byt.
Jednu sobotu som si nasiel cas, ze ich kompletne precistim a potom ako som to zalozil nesvietila mi palubovka a hned po starte mi zasvietilo VDC. Tak som to znovu rozobral poskladal a bol pokoj.
A uz je pomerne dlhu dobu .. klop klop

Snad to vyriesis pomohol by si tak aj mne. Ale ja to vidim iba na nejaku malickost, na ktoru ale treba prist :/
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Presne tak...aj podla mna to je len malickost...lebo ked ich vytiahnem a nasadim nazad,auto uz ide...zajtra to doma napichnem,potom napisem viac,skusim ich aj kompletne vycistit,nastriekat sprejom na kontakty a uvidime casom...

Inak asi skusim taku vec,ze ich budem po jednom vytahovat a cakat ci zdochne auto,alebo nie(dufam,ze to mozem,to musim najskor zistit,aby som nieco nepokazil)...a ak dojdem na to,ktore je to,tak ho rovno vymenim,pojdem zobrat na vrakovisko druhe
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

toto je chyba, ktoru mi vyhodilo...
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Cuore Sportivo :)

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

No co prisiel si na nieco konkretne?
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

neprisiel...vycistil som relatka,kontakty,nastriekal tam sprej na kontakty a zatial je klud...uvidime co dalej...ale chcem ist dnes na vrakac a kupit to relatko,vymenim ho,nech mam pokoj :)
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď