Váha vzduchu: dobrá či nie ?

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
delfons
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30 Sep 2013, 19:20

Zdravím Páni chcem sa len opýtať či neviete niekto poradiť dnes som skúsil odpojiť váhu vzduchu a následne naštartovať a auto hneď skapalo takto som to skúsil aj pri studenom motore aj pri zohriatom a vždy len skapalo. Skúšal som to preto lebo keď vyradím a dochádzam ku križovatke tak mi strašne lietajú otáčky a keď zastavím hneď sa ustália a občas mi pripadá že pridám plyn a auto ide ako keby na polovičny vykon a po par sekundach sa zobere a ide normalne.. Neviem či sa má takto chovať dobrá Váha vzduchu že auto bez nej zhasne alebo má isť normálne ďalej? Ďakujem za každú radu a pomoc a prajem pekný deň :)
Používateľov profilový obrázok

Brokenhorn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 13:19

mne sa deje presne to iste ... ked pod 3000 otačok dam plyn na podlahu tak sa auto dobre nezadusi a až nad 3k začne ťahať jak by malo ... a po vyradeni beha od 1500 po 700 skoro skapina ... a po odpojeni vahy skapina aj na neutrali
Vyberaj srdcom, jazdi srdcom ...
Používateľov profilový obrázok

aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Nazdárek, chalani ja keď som už mal pomali pred smrťou váhu,robilo mi to to isté.do konca aj to ked bola odpojená hned zhaslo-ako u Teba.V každom prípade Vymeniť.
Toť vše,moj názor :cool
Používateľov profilový obrázok

aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Tak tomu neverím že až nad 3000ot/min Ti to ťahá ako má !
Vymeň-te váhu a potom zbadáte ako májú Vaši mazlíci "ťahať" ! :yeah
Používateľov profilový obrázok

Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

chlapci. ja som mal vahu totalne mrtvu a ked som ju odpojil vobec motor nezhasol, akurat tahal ako ma... a ked som ju zapojil znovu motor tahal len do 4 tisic, aj to tak jak fabia junior.... kupil som novu vahu vzduchu spravil reset RJ a auto uz malo vykon taky ako ma pisany... a pre zaujimavost som auto opat odpojil od vahy vzduchu a tiez neskapalo... len nedrzalo volnobeh :) takze bud kup novu vahu alebo tu staru vycisti a mozno posluzi dalej....tym ze skusis cistenie nestratis nic bud ju viac do... :D :D alebo opravis.. vela stastia :)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
delfons
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30 Sep 2013, 19:20

No tak vlastne teras som sa nič nedozvedel ale tak je jasne že to musím napojiť na diagnostiku aby som to vedel určite ale myslel som že to bude niečo znamenať ale asi niekomu to robi tak a niekomu tak :D Uvidím budem to musieť nejak vymislieť a určite ju skúsim vyčistiť zato nič nedám ale každopádne ďakujem za rady a Brokenhorn myslím že môžme začať zhánať novú Váhu :)
Používateľov profilový obrázok

Brokenhorn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 13:19

ja mam novu akurat že predchadzajuci majitel chel ušetrit 20 € tak tam dal nejaku značku max gear :-D a bud dlho nevydržala, alebo je potrebny reset RJ ?
Vyberaj srdcom, jazdi srdcom ...
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

chalani skuste sa pohrabat na fore, je tu vselico o kolisani otacok a podobnych veciach, ale v prvom rade diagnostika a reset RJ....

...ak chces vylucit vahu (overit ci je zla), bez diagnostiky a co najrychlejsie, objednaj si druhu, a ak to tym nebude tak ju vrat...
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

este nezabudni po vymene spravit reset...
Používateľov profilový obrázok

mitsee
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 04 Nov 2012, 20:55

a ako urobiť ten reset?
Fifinka 1,9JTD 77kW
ex Polizia 156SW 2,4JTDm 200PS -R.I.P.
ex Mitsee Carisma 1,6b
Napísať odpoveď