otacky,trhanie

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ak mas lankom ovladanu skrtiacu tak to je fakt zvlastne... ale budis
ja by som povedal ze to je cisto zavada potenciometru ale ked ho nemas tak asi len taco na skrtiacej no...
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

skusim zohnal som za 20 uvidime co to spravi.... lebo uz som pomenil vsetko, ostala len RJ ...
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

pocuj, nepridrhava sa ti nahodou lanko na plynovom pedaly?

- este co by to mohlo robit je dodzubany obtokovy ventil volnobeznych otaciek.

1.inak ti to ide ok?
2.ci to stale trha?
3.co vsetko si pomenil?
4.na diagnostike si bol?

- skus to nejak inteligentne zosumarizovat nech sa da z niecoho vychadzat a skusim to rozanalyzovat...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

dobre menene : sviecky olej filtre vaha vzduchu krokovy motorcek lambda sonda snimac otacok, komplet precistene sanie, vymeneny katalyzator,+ komplet vyfukove potrubie , tesnenie pod hlavou spojka prevodovka rozvody variator termostat a plynovy ide v pohode, ono to trha ked musim ist napriklad v meste 50 ale ked pridam plyn tak auto trha asfalt ... a diagnostika neukazala nic origo fiat v Ke
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

a netrha to stale kedy ako sa mu chce niekedy za cely den ani raz a niekedy vkuse , zabudol som aj palivove cerpadlo som vymenil a komplet kabelaz + poistky a zapalovacie cievky + nejake rele mi menili ale to uz si nespomeniem, a este taka drobnost auto trhalo aj zo starym motorom a ked som dal druhy tak aj teraz trha :) takze len nejaky snimac ale uz neviem aky .. a volnobeh neklesne pod 1500 ani za svet.... uz ma napada iba Rj
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

a vsetko si daval nove veci?

trha ti to podla mna preto lebo ked ides na 5tke 50 a otacky klesnu pod 1500 tak to trhne, osobne si myslim (ak je snimac teploty ok) ze to robi ventil na regulaciu volnobeznych otacok, alebo sa ti nedovre skrtiaca klapka, alebo mas nahovno zapojeny nejaky podtlak (odvetranie hlavy), myslim ze treba ist najskor po hadiciach, potom pozret ci je dobre dovreta skrtiaca klapka, potom skusit skontrolovat ten ventil, myslim ze 9tka:
http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD ... &DRW_NUM=3" onclick="window.open(this.href);return false;

podla mna ti niekade prechadza vzduch do sania a uz je to za vahou, lebo inak by to malo otrasny chod, tak ako ked prisava falosny vzduch. este ma napada ci nemas nafigu zapojene odvetranie hlavy...

RJ nevylucujem ale nechal by som ju az na konci.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

kde si bol vo fiate? ten co je tam uz aj kia? pri carrfure?

aj by som sa ti na to pozrel ale ked nic nezistim a ty budes merat cestu pre nic za nic ta si potom pridem jak blbec :eh
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

ELPE
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 03 Apr 2013, 10:15

odpoj prisavanie do odvetrania hlavy a zapchaj dieru v sani co ti spravi volnobeh - ako tak mi to pomohlo a dal som tam filter ale mne sa toto poriesilo dokonale az s novou klapkou a krokovym motorkom a opatovnym precistenim vsetkeho a resetom RJ
Obrázok


EX: Lada 2101 - 1975 - 1.3 - Snežienka
EX: Fiat Bravo - 1996 - 1.6 16V
EX: Alfa Romeo 156 - 1998 - 1.6 16V TS
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

som sa pytal kamosa v autovalas a vraj tam uz dlho ziadnu 156 2.0 nemali :D tak asi si bol v barci?
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Napísať odpoveď