olej w5-30 vavoline

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Brokenhorn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 13:19

zdravim, kupil som prednedavnom alfičku a po par nociach stravenych na tomto fore som si vsimol, že motor TS je velmi citlivý na olej, ktorý sa tam leje... auto som nemal pri sebe jazdil na nom otecko takže som si to nevšimol až doteraz, motor 1.8 TS a v nom olej Vavoline synPower 5W-30 http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/ ... 5095f1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ... olej by tam mal byt aktualne iba nejakych 1000 km po vymene ... otazka na Vás : je surne to vymenit ? nejazdim kotol ale čaka ma dlhsia streka vychod zapad nejakych 500 km+ tak sa trocha bojim aby som ten motor hned koli tomuto nedo*ebal ... + ak vymeniť tak asi seleniu 10w-40 ked som teda pozorne čítal objednavate z olejpošty, a čo stoji filter kde by som ho objednal a nejake rady k tomu vlastne diki :-)
Vyberaj srdcom, jazdi srdcom ...
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

5w30 je ok, pokial jazdis ako dochodca. To posledne cislo je trieda v akom teplotnom okne olej maze. cim vyssie cislo, tym ma vecsi rozsah. ak rad tahas motor o cerveneho po dobu par minut, ine ako 10w60 ani nedavaj. Prve cislo mas hustotu oleja za studena a malo by to byt akoze polosyntetika, ale to uz dnes nejak neplati, oleje su tak vlastnostami domiesane, ze sa neda uz povedat co je syntetika a co mineralny olej, kedye aj ta plna syntetika ma v sebe nejaku cast mineralneho oleja. Co sa tyka tvojho motora, dal by som radcej seleniu, je to kvalitny olej. Z mojej skusenosti na naftaku s valvoline 5w40 a seleniu 5w40 je, ze valvoline slabo odvazal teplo, tedajedna nakladacka na 200 a motor mal 120 stupnou. teraz so seleniu ma max 110m, prisom 5w40 maze do 125 stupnou.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

daj tam toto!!!!
http://olejposta.sk/r_2404.html" onclick="window.open(this.href);return false; len ten postup preplachu nerob na mieste ale za jazdy!!
POTOM:
http://olejposta.sk/r_15021.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a nespekuluj
!!! ! bud rad ze ti to este slape... nikdy tam nedavaj nic co sa zacina na 5W inak pojdu vacky do olejoveho filtru, ked chapes co tym myslim :eh sakra jak ste sa dostali k tomu ze nalejem do TSka 5w30??? :pray
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Brokenhorn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 13:19

no ja som to tam nelial ... auto som kupil asi pred mesiacom s tym ze oleje filtre pomenene akurat ma nenapadlo ceknut jaky olej tam vlastne uliali ... preto to chce co najskor vymenit ... motor zatial ide naparadu a nechcem to menit ... inac diki za reakcie :-) a este otazocka chladiacu zmes paraflu up tusim ale cervenu alebo modru aky tam je rozdiel ?
Vyberaj srdcom, jazdi srdcom ...

ladik1979
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 23:16

ja do svojej 1.8TS lejem shell helix HX7 10W40, co ma aj fiat normu 9.55535-G2 ako selenia 20K a menim kazdych 10 az 12 tisic,vascinou jazdim okolo 3000 otaciek,a sem tam ju vytocim ;)Ale teraz rozmyslam nad seleniou a necham ju tam 20000km ako pisu :whistle
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

jak som kupil alfu bol tam shell HX7 tak som to tam nalial aj ja no po 6000km mi to zozralo cez pol litra oleja tak som si co to precital a dal tam seleniu a aj budem davat seleniu pokial mi to neprdne :P

paraflu 11 a prafllu UP sa nemaju radi a preto sa musi urobit preplach ak ich chces nahradit... cervena je agresivnejsia a dava sa do novsich aut.... daj tam to co tam mas doteraz
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Brokenhorn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 13:19

no momentalne je tam vela vela destilky a malo malo niecoho bohviecoho modreho ... no nic budem jazdit rozumne a pred zimou chcem mat auto pripravene tak to urcite pomenim ... olejovy filter tam dat aky ?
Vyberaj srdcom, jazdi srdcom ...
Používateľov profilový obrázok

upir156
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 22:14

Mne Paraflu UP rozleptala tesnenia v termostate až začal tiecť, následne výmena termostatu za nový + výmena chladiacej kvapaliny.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

olejovy filter si najdi.. v kazdom eshope su priradene k danemu autu a dokonca su aj cenovo rozdielne :D ta ze si len vybrat...

a este sa spytaj ze aky vzduchovy filter :D :pray
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Brokenhorn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 13:19

diki, inač chalani aky vzduchovy filter ? :-D ale ne ten je meneny ... možno sa pytam blbosti ale zatial som sa staral len o bicykel, auto je premna novinka tak sa informujem o vsetkom :-D
Vyberaj srdcom, jazdi srdcom ...
Napísať odpoveď