zadrety motor ?

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

NO a je to v prdeli .... chlapci neviem co to je vcera som vecer som sa vratil domov do mesta po dlhsej trase odstavil som auto pod tescom zbehol na nakup , pride nasrtujem nechcelo naskocit ako keby baterka vybita, potom naskocilo ale ten zvuk si neviete predstavit nieco neskutocne take ako keby ste bili s kladivom po plechu alebo zeleze, katastrofa neviem co to je, ale toto urcite nie je variator..... coto moze byt?
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

By som tipol skocene rozvody, teoreticky hydrostely, nizky tlak oleja. Aku znacku remena a kladiek si pouzil ked si menil rozvody? Pri zadretom motore by si nenatocil.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

odlahlo mi ako motor ide pekne nic otacky nekolisu len toto klepoce a ked som do toho posprtal tak mi najskor ako vravis preskocili rozvody... http://www.autokelly.sk/#PATH=3345620;7 ... 3349|LNG=1" onclick="window.open(this.href);return false; taketo rozvody mam... ale nechce sa mi verit ze vydrzali 20 000 len....
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

tie linky z autokelly nefunguju...
btw mas tam olej?
nestriela to ked trocha pridas?
- preskoceny rozvod by obcas strelil do sania alebo vyfuku, rsp aspon by mal motor nepravidelny chod...

je to divne, nerozsipala sa ti sviecka alebo nieco take, skus to natocit co je to za zvuk a daj video, mozno viac poradime...
Používateľov profilový obrázok

ELPE
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 03 Apr 2013, 10:15

skočený rozvod hádže chybovú kontrolku - červený vstrek
Obrázok


EX: Lada 2101 - 1975 - 1.3 - Snežienka
EX: Fiat Bravo - 1996 - 1.6 16V
EX: Alfa Romeo 156 - 1998 - 1.6 16V TS
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

no takze stalo sa to co som voooooobec nechcel.... po rozobrati motora mi povedali ze je zadreta klukovka ze nejake piest ma volnu 1 cm a trepe to tam s nim, ze oprava sa mi neoplati skor zohnat novy motor.... takze co mam robit opravit alebo zohnat novy motor?
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

vola na pieste 1cm? to co je za blbost....
nech ti povedia presne co tomu je...

kazdopadne kup druhy motor, podla mna sa to neplati generalkovat to ta bude stat minimalne 1000e ak to chces mat poriadne...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marssell
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 21:38

hej sak prave o tom rozmyslam, len nechapem ako sa to zadrelo, no nic uz, este rozmyslam nad takou moznostou ze ho predam a kupim komplet cele auto...
Používateľov profilový obrázok

mfuska
Hlavný Administrátor
Príspevky: 496
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 14:56
Kontakty:

Marssell napísal:hej sak prave o tom rozmyslam, len nechapem ako sa to zadrelo, no nic uz, este rozmyslam nad takou moznostou ze ho predam a kupim komplet cele auto...
ak je dobra kasna a nehrdzavie, kupil by som druhy motor a na nom pomenil veci. kamos to riesil opacne, ze do pokazeneho motora vrazal prachy a nakoniec aj tak kupil druhy. a nakoniec ho to vyslo ako by kupil take iste druhe dobre auto :) alebo to odhlas, rozpredaj a kup daco novsie... ale to uz zalezi od tvojej financnej situacie :)
________________________
Obrázok
AR 159 2,4 JTDm SW Ti 147kW AT6 r.v. '07
AR 147 2.0 TS Selespeed r.v. '01
AR 166 2,5 V6 - BA/LPG, 140kW, r.v. '99
AR 156 SW 2,4 JTDm, 129kW, r.v. '04 ex
AR 156 2,5 V6, 140kW, r.v. '99 ex
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Napísať odpoveď