Pistanie od motora

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
skillqo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 11:11
Kontakty:

Zdravím,
Som totalni lajk do aut a tak sa chcem spytat od coho ide ten zvuk. Co treba vymenit a pod.
Video - http://youtu.be/AXqq53YGMfE
Dakujem ;-)

R3LiCK
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 24 Apr 2012, 13:44

vyzera to na klinovy remen na alternatori alebo potom rozvody nejaka kladka.
Alfa Romeo 2.0 T.S Sport Packet - 114 KW (155PS)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
skillqo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 11:11
Kontakty:

Treba to asi rychlo riesit aby sa nic viac neodpalilo ci?

R3LiCK
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 24 Apr 2012, 13:44

vies co mne to tiez piska napinacia kladka na aute uz asi nwm presne kolko ale okolo 8 mesiacov a zatial drzi. chystam sa to vymenit teraz behom leta ale tak mne to vydrzalo na benzine ktory vytacam nie raz do maxima tak si myslis za JTD ti to este chvilu vydrzi. ale ak mas moznost tak to vymen co najskor
Alfa Romeo 2.0 T.S Sport Packet - 114 KW (155PS)

mastr
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 20:02

Je tam drážkovaný remeň, vidíš ho zvonku. Čvirkni naňho vodu, alebo namaž z vrchnej strany hoci aj krémom na ruky, ak prestane pískať, je vadná napínacia kladka, jej pero sa zvykne po čase unaviť a aj rameno kladky sa vychýli a potom remeň skáče doprava a doľava po nej a ten pohyb vydáva piskľavý zvuk. Ak neprestane pískať, máš široký výber ložísk: alternátor, posilňovač riadenia, klimakompresor...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
skillqo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 11:11
Kontakty:

Skusim to, a napisem vdaka ;-)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
skillqo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 11:11
Kontakty:

Takze pokropil som to vodou a prestalo to na okamich piskat. Takze je vadna napinacia kladka podla toho co pisal mastr. Je to drahe na opravu? Kolko to tak odhadujete na €?
Dakujem
Používateľov profilový obrázok

PepekVK
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 10 Dec 2011, 22:16

V Orakore ju kúpiš od 81.90 €, keď budeš na ich stránke: http://www.e-cat.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; zadaj do vyhľadávania číslo 46460702 a vyhodí ti všetky ktoré majú ;)
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 156 Rosso Proteo met., r.v. 1999, 2.4 JTD 100 kW 136 HP
Cuore Sportivo™ inside by PepekVK
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Pozor, nemusi byt napinacia kladka zla... To co je na foto je cely modul, ale da sa kupit priamo len kolecko s lozyskom. Kazdopadne, musis zhodit remen a skontrolovat vsetko, co s akruti, ci nema nieco v kybli lozysko. Robi to casto aj klimovy kompresor, ma vylietane lozysko, krizi remen, pisti a rozbija kladky naokolo, alebo aj stara remenica na kluke, kde vybraciami krizi remen na napinacej a sponovacej kladke. Samozrejme, remenica moze kmitat aj ked su zle trisky.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Nazdar. Tak dnes som zistil, ze potrebujem cely ten napinaci mechanizmus. A len tak nahodou skusam ci niekto nevie kde to zohnat za nejake "drobne".
Najlacnejsie som to nasiel za 90€ co sice nie je vela ale tak obcas motyka vystreli.
Dakujem

Obrázok
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Napísať odpoveď