Problem s kurenim 156 jtd

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Používateľov profilový obrázok

Jendo22
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Apr 2015, 15:03

Mam ten samy problem.Ventilacia mi stale fukala teply vzduch.Vymontoval som motorcek, otestoval vynutie OK.Motorcek som rozobral pretocil do inej polohy a naspet som ho zapojil.Po pretoceni kluca sa motorcek vratil do polohy.Zmeral som prud v konektore ktory ide priamo z ovladaca do motorceka.Na troch kontaktoch som nameral dohromady 14V.Pokial to spravne chapem tak pri pretoceni ovladaca teploty vzduchu by sa mala v motorceku(konektore) zmenit polarita aby sa motorcek pretocil do opacnej strany.Pri pretoceni ziadna zmena.Z toho som vydedukoval to ze bude Ovladac(potenciometer) KO.Vymenil som Ovladac za iny (pouzity diel) a ziadna zmena.Tak mam docastne vybraty z kurenia motorcek aby siom si vedel prehodit manualene teplotu vzduchu.Ovsem to funguje iba ked mam ventilaciu zapnutu na polohe min na 2.stupni.Klapku v polohe drzi motorcek ktory tam momentalne nemam.Rad by som to tiez uz poriesil.Inak niesom ziaden elektrikar tak ak niekto postrehol nejaku chybu ktoru som prehliadol alebo zle pochopil budem rad za vysvetlenie.
Napísať odpoveď