Štiplavy dym a nepravidelny chod

Všeobecné príspevky ohľadne motorov
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Zdravim Alfisti,

z vyfuku pozorujem stiplavy dym.Smrdi to ako zle spalena nafta. Nedymi to nejak extremne,ale je to dost citit.Najme v garazi,ked nastartujem,tak to tam neuveritelne smrdi.
Dalej som postrehol,ze trosku sa mi zdvihla spotreba,uz v lete som pozoroval,ze je vyssia. Je to tak do pol litra.(mozno 3-4 dcl)
A este dalsia vec,obcas sa mi zda ako keby auto vynechavalo(chod motora myslim) ako keby slo na 3 a pol valca, ale len na volnobehu.postrehol som to par krat uz.

Nemoze to spolu suvisiet? Nemoze byt nejaka vadna tryska?
Auto jazdi normalne,ziadne zmeny vo vykone.
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Ale hej, niektora triska ti bude zle palit, ak nie vsetky. V diagnostike pozri korekciu trisiek.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Asi budem musiet behnut niekam,lenze tu v okoli su sami ,,odbornici´´ na diagnostiku,vedia akurat tak pozriet chyby a vymazat,nic ine.
A co sa da zistit na tej korekcii trysiek?Ked niekam pojdem,aby som sa vedel na to spytat
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

cim nizsie, tym lepsie. RJ tym koriguje stav trisiek, tak aby palil vsetky skoro rovnako. Len nie vsetko sa da odregulovat. Alebo niekedy buduci vikend dobehni, pozreme sa na to. Ak nedavas, skus dat aditivum do nafty, ci to pomoze. Ak ano, tak vies kde ta caka investicia.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Tie trysky staci takto skontrolovat?potom ich netreba este demontovat a dat premerat?a povedz kedy mozem dojst a ja dojdem.
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

No cez diag je to len orientacne, tie trisky sa navzajom ovplyvnuju. Kazdopadne ak budu cez diagnostiku onicom, tak realita bude taka ista. Vo stvrtok mi napis spravu ak budes chcet prist. sa dohodneme kedy cez vikend, teraz je este daleko dovtedy.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Dobre.stvrtok sa ozvem.chces doniest aj tie tlmice potom?ak nie,ponuknem ich inde.
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Kludne ich ponukni, moj problem bol v cinskych gumach.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

nemuseli by byt trysky uplne KO mozno bude stacit vybrat a riadne vycistit ak su len pripchate tak nerozprasuju ale kvapkaju tak to nebude dobre spalovat
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

A ako sa cistia trysky?
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď