Moje alfy 156 and 159

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
peter1029
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 19:52

2014-04-02 19.32.35.jpg
2013-12-03 20.37.22.jpg
:D :D ;) :applause :yeah
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

pekna sranda :D na 156 sa nerobi v orandzovej ?
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
peter1029
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 19:52

urobia ti akú chceš na http://www.podsvicene-paky.cz/home
Moju grafiku ani nemali v ponuke, chcel som tam "159" napísať, ale že značky nemôže pre porušovanie obchodného mena, tak mi tam nakreslili toto. Je tam na výber, rôzne motívy, aj 156ky su tam, tych je tam viac, ale na 159 nič.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
peter1029
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 19:52

no zdravím, takže po dlhšej dobe sme zase pokročili, urobil som väčšiu generálku stroja, nakoľko som dostal služobné, tak mohla ísť alfa k doktorovi.
Rozhodol som sa skontrolovať trysky a čerpadlo + vyhadzovalo mi von olej zvrchu, tak som chcel pozreť čo to spôsobovalo.
Trysky a čerpadlo som dal robiť do autorizovaného servisu v Novom Meste nad Váhom - Bosch service Janega. Hneď na druhý deň mi volali, že už to skontrolovali - dve trysky boli zlé - väčšia oprava 180E, a dve celkom ok - menšia oprava 120E. Toto bolo celkom ok. Potom mi povedali, že olej uníká spod sacieho potrubia, klapky zle tesnili, boli vydraté a tiahlo čo ich otvára malo tiež už svoje za sebou.
Celá robota na aute bola: test motora, kontrola elektroniky, demontáž, montáž a oprava vstrekov, demontáž a oprava vstr. čerpadla, vyčistenie railu, vyčistenie paliv. nádrže, výmena filtra, výmena sacieho potrubia dodaného zakazníkom.
Za toto všetko mi povedali cenu 1800E. Neviem či je to veľa alebo málo v autoriz. servise, kde majú všade vycapené certifikáty, ale ja si myslím že dosť a nato ako prácu odviedli a ako som spokojný, tak priveľa.
Sacie potrubie mi volali, že majú za 379E, ja som našiel na nete za 249E - nové, tak som im to tam poslal kuriérom a keď som pozeral faktúru, tak napr. palivový filter mi naúčtovali za 71,50E, ja som našiel na nete od 12E po 66E - MAN filter.
Celková cena opravy bola nakoniec 1600E.
Ale čo ma najviac mrzí, je že som si nechal v aute kožennú bundu, ktorá sa mi stratila, aj keď šéf by dal aj ruku do ohňa za svojich ľudí, ja mám pod sebou 20 ľudí a ani za jedného by som nedal, najmä keď príležitosť robí zlodeja.
Ďaľšie čo ma mrzí, je že som podpísal súhlas s testovacou jazdou, čo by ani nebol problém, ale keď som sa pýtal potom vedúceho, že koľkí robili tú testovaciu jazdu, tak tvrdil že sám, ale ja som ešte pol dňa čistil prahy a dvere - VŠETKY, také boli dokopané a čierne (nakoľko mám biely interiér, tak tam nič sa nestratí a ja si auto držím v čistote). A to ešte musím vytepovať celé auto, lebo ani na tie gumy čo tam mám sa nevedeli trafiť a držať tam tie svoje čangle a ešte aj stredový tunel preliezali a ešte aj tam sú šmuhy.
Takže čo zhrnúť na záver - slepo som veril, že certifikovaný servis je o niečom inom ako domáci mechanici, ale som sa nechal nachytať. Veril by som, že keby som kúpil repasované trysky a repasované čerpadlo, vyšlo by ma to oveľa lacnejšie a aj čistejšie.
Po príchode domov som mal príjemný telefonát so šéfom tohto servisu a dúfam že oprava vydrží dva roky v záruke, aby som tam už nemusel nikdy merať cestu.

NEODPORÚČAM VÁM Bosch service JANEGA - Nové Mesto nad Váhom.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
peter1029
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 19:52

no a ešte niečo lepšie keď som si ukľudnil nervy, tak na ceste domov moja alfinka oslavovala okrúhle jubileum
2014-10-01 15.55.35.jpg
2014-10-01 15.57.52.jpg
Včera som bol ešte vymeniť rozvody a zajtra sa chystám olej, a môže oddychovať.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

tak to zarobili pekne ale origo filter stoji 70€ to je pravda.... no s tou testovacou jazdou by som nesuhlasil a este si odfotil pocet km pred a po servise...
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
peter1029
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 19:52

akože, súhlas s testovacou jazdou by som aj bral, nenajazdili veľa, mal som okolo 199 900 a hovoril že nejakých 40 km spraví a ja som mal 200 000 až v BN, takže to by aj sedelo, ale určite sa vozili po meste na obedík a tak. Ale ja nemám s tým problém, pokiaľ mi to neťuknú a vrátia tak ako bolo, v čistom stave.
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

ked si dal robiť čerpadlo, vtedy ti nemenili rozvod?
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
peter1029
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 19:52

nie, ja som chcel aby tam nakoniec robili čo najmenej, rozvody mi už vymenil kamoš mechanik za 50E
Napísať odpoveď