Starty 2.4Mjet 147kw

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTDm (multijet)
Napísať odpoveď

Autor témy
Gutt
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 16:19

Zdar pani.
Mali ste niekto problem pri studenom starte ze vam motor bezal akoby na 4 valce?
PO chvilke,tak 3 min.je to uz o.k.podla mna je problem v niektorom vstrekovaci :(
Skusal som aj vselijake additiva a nepomohlo
dik
Používateľov profilový obrázok

sportwagon
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 21:28

Vitaj .... tak na toto je dobra diagnostika .... ukaže kde je chyba a nehladaš ihlu v kope sena .... tych 10€ sa oplati investovat
Honda Accord Tourer 2,4 V-TECH 149kw
AR 156 1,9JTD-M 125kw M-Jet Sportwagon 2004 EX
VW Passat GT DOHC 16V 100kw 1992 EX
Škoda Garde 130GLS 47kw 1985 EX

Autor témy
Gutt
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 16:19

Dik no neviem diagnostika by mala odhalit zly vstrekovac aj ked je elektricky dobry?
Lebo to zacalo robit po dovoze z DE dovtedy o.k.
A to tankujem iba na shellke a dokaonca vacsinou V-power!

karol
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 19:46
Kontakty:

vstrekovac asi neodhali ale skor by som najprv pozrel zhavice, ak je vadny vstrekovac, da sa priblizne zdiagnostikovat cez prepady ale to by ti blblo stale, nielen za studena. za tepla ide dobre? netrha alebo nieco take?
Alfa Romeo 145 2,0 T.S. 211ps - http://www.katanracing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok

sportwagon
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 21:28

Gutt napísal:Dik no neviem diagnostika by mala odhalit zly vstrekovac aj ked je elektricky dobry?
Lebo to zacalo robit po dovoze z DE dovtedy o.k.
A to tankujem iba na shellke a dokaonca vacsinou V-power!
Tak mi čo mame diagnostiku tak ukaže presne ktore vstreky alebo trysky nejdu, vahu vzduchu, trlak turba atd .... navoliš si čo potrebuješ a skontroluje to ..... mne vyhodila že 3tryska je na piču a aj tak to bolo, ja by som najprv toto kontroloval a až potom prepady na vstrekovači ....
Honda Accord Tourer 2,4 V-TECH 149kw
AR 156 1,9JTD-M 125kw M-Jet Sportwagon 2004 EX
VW Passat GT DOHC 16V 100kw 1992 EX
Škoda Garde 130GLS 47kw 1985 EX

Autor témy
Gutt
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 16:19

No za tepla ide uplne o.k.
Iba za studena to trasie a ide biely dym z vyfuku
Robilo to aj ked bolo teplo,takze zhavice to tiez nebudu..tie sa vraj uvadzju do cinnosti az ked je pod 5 stupnov mi bolo povedane..teraz akoby sa to zlepsilo ako sa ochladilo trosicku,aj otacky mam vyssie po starte
Mozno pomohlo to additivum,neviem dal som tam tu bielu plechovicu "Super diesel additiv"..ale stale to nie je ono ako ked bolo dovezene cerstvo..to bola jedna basen za studena vsetci kukali ze to ani nie je diesel...
S Vw sa to nedalo porovnat ten studeny start..ten hrkotal jak plechovica :crazy:
Dik za rady

Autor témy
Gutt
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 16:19

Ahojte, problem vyrieseny!
Vadny vstrekovac na piatom valci, daval vela nafty do prepadu, vymenili sme ho a motor bezi za studena ok...riesil som este termostat vymenu,tak dufam ze na dlhu dobu to bola posledna porucha, inak alficka super!
Napísať odpoveď