Alfa nahle nestartuje

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTDm (multijet)
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

takze pri jazde nerobi nic - cize kvazi to nie je skrtiaca klapka v pravom slova zmysle nie?
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

tak vravi sa tomu skrtiaca klapka :D
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Myslím, že pri jazde je stále otvorená. Ale možno má aj inú funkciu ako len to zastavenie motora.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

macgyver72
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 15:11

Ma aj inu funkciu... zalezi sice od typu motora a emisnej triedy,no pouziva ju riadiaca jednotka na regulaciu emisii,kedy priviera klapku ,cim pusta menej vzduchu a doplna ho smradom z egr... pouziva sa aj v novsich verziach motora na rychlejsi ohrev motora,ked je vonku dost chladno,nenasava cisty cerstvy a hlavne studeny vzduch ale priviera ju a zasa doplna teplym vzduchom z egr... cele je to len o emisiach a tato posledna moznost je najviac pouzivana u diesel motorov Euro 5.... cize v podstate je tam uplne na dve veci... :D

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Tak a som tu znova.

Auticko pekne jazdilo, tak v pondelok som sa rozhodol, ze pojdem do garaze a dam vsetko do povodneho stavu. Odstranil som zaslepku EGR, upravil hadice, namontoval krytky a kryt motora.
V utorok poobede, ked som siel z roboty, problem sa objavil znovu. Na mieste ma napadlo odmontovat hadicu od sania. Po odmontovani auto nastartovalo, no dymilo ako dive, z otvoru na sanie (pred klapkou) a aj z vyfuku. Podarilo sa mi v takom stave dojst do garaze, kde som opat namotnoval zaslepku na EGR v domneni, ze je zaseknuty EGR ventil a neskor ho rozoberem a vycistim.
Zase auto v pohode jazdilo s EGR zaslepkou az do dnes.
Cestou z prace cca po 2-3km jazdy auto stratilo vykon a zacalo dymit, no nastastie neskapalo. Pri pridavani plynu v nizkych otackach som citil trhanie, ako keby vysadzoval valec. Podarilo sa mi dojst pred panelak, kde som auto odstavil. Vizualnou kontrolou motoroveho priestoru sa mi nezdalo nic podozrive. Jedine co sa mi nezdalo bolo, ze sa chladiaca vcelku rychlo zohriala.
Ja uz naozaj neviem v com by to mohlo byt :( Ani ziadna kontrolka sa nerozsvietila, ani chyba nenaskocila na palubaku.

Vedel by mi este niekto poradit v com to moze byt?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

nemas k dispozicii diagnostiku? bolo by dobre popozerat dake hodnoty co sa deje v RJ podla mna (ak si este nepozeral)
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

BrumikPE napísal:nemas k dispozicii diagnostiku? bolo by dobre popozerat dake hodnoty co sa deje v RJ podla mna (ak si este nepozeral)
diagnostiku v dispozicii mam, ale co mam na nej sledovat?
Obrázok

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Teraz som bol pri aute a skusal nastartovat. Auto nabehlo bez problemov, tak som trosku pojazdil po meste (cca 15km) a ziadny problem. Auto jazdilo tak ako ma. Cize chyba bude v niecom,co sa moze pocas jazdy zaseknut abo nieco take.
Taktiez podozrive je, ze v interieri citit kyslasty zapach. Taktiez v motorovom priestore.

Napada niekoho nieco?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

mna nic :/ ale ujovi blbla v zime alfa,nesli zhasnt svetla,proste blbla elektrika a v jednej nejake elektrickej spojke mal vlhko...
Cuore Sportivo :)

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Konecne auto vypisalo aj nejake chybove hlasky, vedel by niekto na nieco prist?

Prvu chybu (ridici jednotka zhaveni) si nemusite vsimat, to som menil zhavice.

EDIT: Ked tak rozmyslam, tak druha chyba, tlak paliva, to som asi tiez zapricinil ja, ked som odpojil pri nastartovanom motore hadicku od nafty :whistle
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Obrázok
Napísať odpoveď