Alfa nahle nestartuje

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTDm (multijet)

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Zatial som nic neriesil, tu v MT sa vyrazne ochladilo a auto je akurat na fleku, kde pekne fuka. Dufam, ze sa pocasie coskoro umudri, nech mozem pokracovat.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

cely buduci tyzden ma byt zima :/
Cuore Sportivo :)

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

hrudky156 napísal:cely buduci tyzden ma byt zima :/
no fajn :(
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

ja uz 2 tyzdne menim podtlakovu hadicku a to mam garaz :D a robota cca 5 minut :D
Cuore Sportivo :)

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

dnes som skusal nastartovat s odpojenou hadicou pred skrtiacou klapkou. Baterka bola hodne vybita, tak sa len par krat pretocil starter. Auto malo snahu nastartovat no skapalo. Ale co ma zaujima je, ze po tomto pokuse postupne vychadzal biely dym zo skrtiacej klapky. Neviem ci to mam prisudzovat nenastartovaniu koli vybitej baterke (cize zle spalena nafta a pod.) alebo je to onen moj problem.

Momentalne sa baterka nabija, zajtra skusim nastarovat s nabitou baterkou, ci bude daka zmena.
Obrázok

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Vcera sa mi podarilo konecne nastartovat. Auto pri starte dymilo na bielo, dlho som musel pridavat plynovym pedalom aby neskapalo, ale nakoniec sa motor ustalil a ide ako ma. Kde bola chyba neviem. Jedine co som spravil bolo nabitie baterky, zaslepenie EGR a odpojenie hadice sania.
Teraz mi zacala preblikavat kontrolka zhavenia, takze som asi stihol odfajcit zhavice. No nic, idem kupit nove. Hlavne ze uz alfinka ide.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Tak to sme vsetci radi...skus pozriet skrtiacu klapku a pozri ci nie je moc zasrana...ale ta by asi nerobila taku galibu...:) ale vycistit ju mozes ak ju este nemas :)
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

sorry ze sa blbo spytam, ale diesle maju skrtiace klapky? lebo doteraz som si zil v tom ze ani moc nie :D
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

no podla mna hej,hadica co ide od IC k motoru,tak tam mas skrtiacu klapku hore,hned za tym je EGR ak sa nemylim
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Len to nie je škrtiaca klapka ako majú benzínové motory. Je to zariadenie na komfortné zastavenie motora. Pri vypnutí kľúča sa tá klapka zavrie a zablokuje prívod vzduchu do motora. Bez toho by motor pri vypínaní zrejme viac zarachotil.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Napísať odpoveď