Alfa nahle nestartuje

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTDm (multijet)

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Filter som este nepozeral, ale napichol som to na diagnostiku (FiatEcuScan) a kukal som na tlak nafty pri startovani. Pri startovani sa realny tlak zvysil na hodnoty ku teoretickemu (vid. obrazok), takze z mojho laickeho pohladu by dodavka nafty mala byt OK. Co vy na to?

Ani v chybach v diagnostike nic nebolo :(

Popripade je tu niekto skuseny, kto by mi vedel poradit, ktore hodnoty mam sledovat v diagnostike pri startovani, aby som vedel najst chybu?

Najviac ma zaraza, ze auto normalne nastartovalo a vrcalo cca 3min a az potom po pridani plynu skapalo a uz nenastartovalo.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Ja som cital,ze palivovy stacit kazdych 40 000 ale ja ho menim pri kazdej vymene.
Este ma napadlo,ze toto iste sa stalo znamemu na peugeote,siel z prace,behol na benzinku,zobral za 20 eur,domov presiel este asi 8km a na druhy den nastartoval a po chvilke zhaslo a uz nenastartoval...v noci mu nejakym zahadnym sposobom vytiahli nadrz,lebo pod autom nebolo ani stopy paliva...:/
Cuore Sportivo :)

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Dneska sa konecne trosku oteplilo, tak som vymenil ten palivovy filter. No problem stale pretrvava :( Naftu zo stareho som vylial do flasky a po dlhsom stati nejavila znamky vody. Volnym okom stary filter nevyzeral byt zaneseny.

V com teda moze byt problem?

Prikladam aj videa so startovanim:
http://youtu.be/4T58cDg-BOo" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/lA-9yH9SqIs" onclick="window.open(this.href);return false;
PS: trosku si treba pridat hlas
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

uz mas dost vybitu baterku co? ale ako divne... skus ocistit ukostrenie a snad to nebude RJ
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Danni napísal:uz mas dost vybitu baterku co? ale ako divne... skus ocistit ukostrenie a snad to nebude RJ
Tak baterka sa uz nabija.
Ake ukostrenie mas na mysli? Na baterke?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

pripada mi to ako keby nedavalo palivo :/
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

jj na baterke... ale zvlastne ze diag neukazal ziadnu chybu... snad niekto bude vediet co s tym co maju taky motor
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

hrudky156 napísal:pripada mi to ako keby nedavalo palivo :/
ved aj mne to tak pripada, ako keby spotrebovalo len to, co je v rurkach a potom skapalo.
skusal som odpojit hadicku, co ide z nadrze do palivoveho filtra a nafta tiekla prudom.
Danni napísal:jj na baterke... ale zvlastne ze diag neukazal ziadnu chybu... snad niekto bude vediet co s tym co maju taky motor
ked som ju dneska daval dole, tak som tie kontakty pozeral, vyzeraju byt dobre. no to dufam, ze sa niekto najde ;)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

dnes bolo teplo ak by tam bolo daco zamrznute tak by uz povolilo.... nie kontakty na baterke som myslel ale ten - co je pripevneny na kostru
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

ja takuto mam,ale poradit ti neviem :( este skus pozriet vzduchove potrubie,pripadne filter,ci nie je chyba tam :/
Cuore Sportivo :)
Napísať odpoveď