Alfa nahle nestartuje

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTDm (multijet)
Napísať odpoveď

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Dneska rano, ked som chcel ist do prace, sadnem do alfy, nastartujem, necham vrcat a idem oskrabat predne okno. Po oskrabani sadnem do auta, trosku som pridal plyn na volnobehu a auto zdochlo. OK, nastartujem znovu, auto cca 3-5s vrci, no potom opat zhasne. Takto som to este vyskusal asi 2-3x, no nepomohlo. Skusal som aj poobede, ked som prisiel z prace, motor naskoci a hned skape. Uz ani chvilu nepovrci.
Vcera som s autom v pohode jazdil bez akehokolvek naznaku chyby.

Jedine co ma napada, je zamrznuta nafta (pouzivam aditivum VIF zimny a tankujem na SHELL) alebo upchaty palivovy filter (mam ho v aute cca 1,5roka).

Nestretol sa niekto s podobnym problemom popripade nevie niekto poradit?

Dik ;)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

prve by ma napadlo ako vravis,palivovy filter. skus ho odskrutkovat a pozriet,ci nie je upchaty,pocul som pripad,ze niekto daval vif do nafty a zrazu mu auto prestalo ist ako tebe a ked dal dole naftovy filter,bola tam zelena zelatina a aj v celej nadrzi a potrubiach(ktovie ci to bol origo vif)...ja davam tiez vif,ale problemy som zatial nemal...
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

zimne aditivum protec,

ked mi to poradil šofer rat raku , že žiadne aditivum neobstálo iba od tejto značky
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423

karol
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 19:46
Kontakty:

popripade skontroluj cerpadlo ci tlaci naftu.
Alfa Romeo 145 2,0 T.S. 211ps - http://www.katanracing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

hrudky156 napísal:prve by ma napadlo ako vravis,palivovy filter. skus ho odskrutkovat a pozriet,ci nie je upchaty,pocul som pripad,ze niekto daval vif do nafty a zrazu mu auto prestalo ist ako tebe a ked dal dole naftovy filter,bola tam zelena zelatina a aj v celej nadrzi a potrubiach(ktovie ci to bol origo vif)...ja davam tiez vif,ale problemy som zatial nemal...
diky za typ, filter som este nemenil, tak neviem moc ako na to, navyse teraz v tejto zime pred bytovkou sa mi do toho moc nechce. ale budem musiet, nic ine my neostava.
filter by sa asi mal menit kazdy rok, vsak? moj tam je cca 1,5roka, to by nemal byt az taky zasraty.

karol napísal:popripade skontroluj cerpadlo ci tlaci naftu.
cerpadlo bzuci, skusal som aj odpojit hadicku od nadrze do filtra a nafta tiekla.


neviem, ci nemam pockat kym sa otepli, ci sa to nahodou neumudri a alfinka nastartuje.
Obrázok

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

Tak som sa pokusal odskrutkovat palivovy filter, no nejak sa mi to nepodarilo. Je na to nejaky specialny system alebo staci klasicky odkrutit?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

staci odtočiť,, len viac sily na to, ja menim palivový do 50 tis,

skus dat auto na pocitac, mozno ti ukaze nejaku chybu, tlak paliva , snimač alebo niečo, môze ti to ulahcit pracu
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Palivový sa má meniť s ostatnými filtrami pri výmene oleja. Odpoj konektory, odpoj hadičky. Odšrubuj matice (č.13), ktoré držia celé teleso aj s filtrom, celé si to vyber. Zospodu máš možno našrobovaný snímač vody, odpojiť (pozor nech nestratíš perko z konektoru). Vylej z telesa naftu do nejakej nádobky.
Otoč to celé dole hlavou a teleso nasuň naspäť na šróby, na ktorých to bolo uchytené. Teraz sa dá filter ľahko odkrútiť (máš k nemu prístup a zapiera sa na šróboch).

Aspoň na mojom je to tak najjednoduchšie ak nejde odtočiť normálne. Hádam, že jtdm je to isté.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

pri alfe kazdých 20 tis. beriem
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423

Autor témy
HynX
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 17:19

diky za postup ;)

ved som ho aj daval menit s ostatnymi filtrami a olejom. odvtedy som este nenajazdil 20tis.
Obrázok
Napísať odpoveď