Prehrievanie motora surne!!!!

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

Autor témy
Martin639
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Nov 2009, 00:33

Caute potreboval by som poradit kedze som si asi pred tromi mesiacmi kupil alfu a pred tyzdnom sa mi zacala prehrievat. Myslel som si ze to je termostatom tak som ho vymenil a nic robi to iste a aj chladic by mal byt okey tiez spoje. Teplota sa nema problem vysplhat aj na 130 stupnov a kurenie mi tiez nefunguje. Nevie nekto poradit???
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Skontroluj množstvo chladiacej kvapaliny...a inak by to mohla byť zlá vodná pumpa.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok

karol
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 19:46
Kontakty:

pozri ci to nemas zavzdusnene nahodou. ventilatory sa ti spustia?
Alfa Romeo 145 2,0 T.S. 211ps - http://www.katanracing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok

alfasala
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 24 Jún 2009, 09:36

ano moze to byt vodna pumpa ale ked sa ti straca voda tak to moze byt tesnenie pod hlavou alebo este horsie prasknuta hlava :bad:
Obrázok
Obrázok
AR 156 1,9 JTD
AR 147 1,8TS

majoslaf
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 14 Júl 2009, 18:04

alfasala napísal:ano moze to byt vodna pumpa ale ked sa ti straca voda tak to moze byt tesnenie pod hlavou alebo este horsie prasknuta hlava :bad:
no jj ak sa ti hreje velmi rychlo tak je to hlava.. alebo tesnenie pod nou co je lepsi pripad..

Autor témy
Martin639
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Nov 2009, 00:33

No dnes som to bol testovat dolial som chladiacu a vse islo v pohode a naraz sa zaclo prehrievat pozrem do expanzky a tam nic tak som ju otvoril a isli dost bubliny stade ako keby to bolo zavzdusnene a po nejakych 30km zmizla voda uplne takze si myslim ze je to hlava alebo tesnenie co je dost zle...Nevie niekto co stoji taka hlava??
Používateľov profilový obrázok

alfasala
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 24 Jún 2009, 09:36

hlavy sa daju natlakovat a odskusat. a niekde to aj opravuju. teda ak neni prasklina na nedostupnom mieste.
jednemu znamemu to robili v trnave.
Obrázok
Obrázok
AR 156 1,9 JTD
AR 147 1,8TS
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Hlavne s tým nejazdi aby sa ti to nezadrelo.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok

Autor témy
Martin639
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Nov 2009, 00:33

No tak dnes som bol na diagnostike ci je tesni motor a je prasknuta bud hlava alebo tesnenie taze dufam ze skor to druhe no uvidim ale dik za rady...

LeninPD
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 18:57

Martin639 napísal:No tak dnes som bol na diagnostike ci je tesni motor a je prasknuta bud hlava alebo tesnenie taze dufam ze skor to druhe no uvidim ale dik za rady...
Počuj kde si kupil to auto? Pokiaľ to bolo v bazare a maš štandartnú zmluvu, mal by si mať ročnú záruku na skrité vady. Ja som tak pár vecí reklamoval.
Zodraté platničky, alebo vymlátené čapi ti nikto neuzná. Sú to spotebné veci podliehajúce bežnému opotrebeniu,ale tesnenie pod hlavu alebo hlava to je niečo iné.
Kolegovy prdlo tesnenie pod hlavu na škode polo a iba robota 200 euri.
No a menit nemôžeš len tesnenie, ale aj olej, filtre min. olej a vzduch a odporúčal by som aj žhaviče keď už bude hlava dole, bo je tam dost chujový prístup.
1.9 JTD (77kW)
Napísať odpoveď