ALTERNáTOR

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

Cauko. Pisal som tu pred nedavnom ze mi piska remen alebo kladky od vymeny rozvodov. vymienal som 2 krat klinovy remen a casom to prestalo pisakt a piska to len za studena a ked tremen prebehnem mydlom prestane alebo ked sa za chvilu zohreje tak to prestane. dnes mi povedali ze mi to piska alternator. aj trosku huka. je to mozne? pred vymenou rozvodou nic nepisklao a nehukalo a akonahle som vymenil rozvody "jeeb!". musim kupit novy alternator, alebo ho mam dat repasovat alebo len vymenit lozisko?? co co stoji prosim vas? dik

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

Opytam sa jednu vec.Ma 1.9 volnobezku altika? Ak ano,asi bude problem v nej...
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

Takze ma...Zameral by som sa na nu. Jej cena sa pohybuje okolo 2000...
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

No po vymene rozvodov je vsetko nove a pripada mi to ze to viac ako keby nasponovane...aj ked som vymenil rozvody tak som hned musel menit aj remenicu bo mi pri toceni strasne hukotalo od rozvodou a remenica bola KO...so starymi kladkami....takze take su skusenosti s rozvodmi takze moze byt tou vymenou....
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

myslis volnobezku alternatora?:-))) noo uz ma ebne.. z BMW na alfu a s alfou same starosti:-) takze alternator by to nemal byt hej? nadrbem tam WD40 aj na alternator aj na remen aj na kladky a uvidim:-)ale aj tak diky chalani

Autor témy
CAWO
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 21:01

Zevraj treba vymenit loziska a ze uz ked sa vymienahu loziska ze treba alebo je dobre zrepasovat alternator? povedali mi ze 170€ :-(

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

..aj mne to zacalo popiskovať,kladky pomenene ale ide to s altika..teraz to bude volno bezka alebo loziska.?..opravit si viem vsetko sam.. popripade viete ake typi lozisk treba do neho.?
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

skswat
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 13 Nov 2010, 08:24
Kontakty:

Mne to zacalo piskat tak, ze sa s tym bojim aj jazdit. Piska to jak na volnobeh, tak v otackach.... a v kuse. Najskor to len jemne popiskovalo, ale teraz je to hroza. Tak tom zvedavy co bude treba vsetko pomenit a kolko ma to vyjde. Lebo tiez mi tam nieco vrcalo (na 99% alternator) predtym ako mi to zacalo piskat. Ak by to vsetko sposobovala len ta volnobezka, este by som dobre dopadol. Potom dam vediet ked mi to pozrie mechanik.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

..ani ta volnobezka nieje uplne najlacnejsia kurník :(

..ja asi tiež altik vyberiem von po sviatkoch a uvidim
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

upir156
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 22:14

CAWO napísal:myslis volnobezku alternatora?:-))) noo uz ma ebne.. z BMW na alfu a s alfou same starosti:-) takze alternator by to nemal byt hej? nadrbem tam WD40 aj na alternator aj na remen aj na kladky a uvidim:-)ale aj tak diky chalani
To nebude Alfou, ale asi si trafil na nejaký vydojený kus, keď furt niečo riešiš, raz pískanie, raz búchanie, raz stŕpanie stropu, atď.
Napísať odpoveď