Problem s vodou u 2,4

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Napísať odpoveď

Autor témy
tomi156
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 Máj 2009, 12:53

Chalani potrebujem poradiť či je normálne keď som včera nalial do vyrovnávacej nádržky vodu po maximum a prešiel som cca 130 km zo zapnutou klímou a teraz mám vodu pod minimom neni vidieť že bi niekde unikala môže sa toľko vody odpariť?

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

tomi156 napísal:Chalani potrebujem poradiť či je normálne keď som včera nalial do vyrovnávacej nádržky vodu po maximum a prešiel som cca 130 km zo zapnutou klímou a teraz mám vodu pod minimom neni vidieť že bi niekde unikala môže sa toľko vody odpariť?
Nooo to keby sa tak odparuje tak to by si musel vozit destilovanu vodu v inych zasobach :biggrin: ...nastartuj a hladaj ci niekde nekvape....
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok

ronsoc
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24 Feb 2009, 09:35

Nemal si mokre viecko? Max je dost vela ,lebo ked sa ta voda ohreje , tak to je hned nad max hodnotov !! Asi to vytlacilo ! Nechaj nad min +nieco , a sprav 10km co to spravy!! Jasne kotroluj si budik ,ci to fakt nemas niekde derave!!!!!
Alfa Romeo 156 1,9 JTD 8v 2005

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

ronsoc napísal:Nemal si mokre viecko? Max je dost vela ,lebo ked sa ta voda ohreje , tak to je hned nad max hodnotov !! Asi to vytlacilo ! Nechaj nad min +nieco , a sprav 10km co to spravy!! Jasne kotroluj si budik ,ci to fakt nemas niekde derave!!!!!
Alebo v horsom pripade,ci za studena nedymis parou. Alebo otvor nadrzku a pozri po zahriati ci ti do nej netlakuje. Dalsia moznost pozri,ci nemas vicko co je na olej,take od vodoveho oleja. Je to taky hnedy humus.
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....

Autor témy
tomi156
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11 Máj 2009, 12:53

Problém z vodou je vyriešený došiel som na to keď som menil teromstat bola povolená jedna eskapáska a pre istotu boly prehodené aj hadice na vodu a to tak že kúrenie bolo napojené na malý okruh a malý okruh do kúrenia. :blush2:

Zatial je všetko vporiadku ale chcem tam dať nemrznúcu zmes ale neviem ako vypustiť všetku vodu zo systému alebo stačí ak odpojím hadicu čo ide do chladiča zo spodu alebo ako. :dntknw:
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Ja som tam nenašiel kohútik na vypúšťanie. Tiež som to riešil odpojením spodnej hadice.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Napísať odpoveď