P1320 - Neštartuje

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Zdravím páni a dámy alfisti,

Včera v noci sa mi stala jedna dosť nepríjemná vec. Cestoval som spať do Prahy a na 146. kilometri medzi Brnom a Prahou moja cesta skončila. Asi 20km pred tým mi začala svietiť kontrolka motora. Šiel som po dialnici bez odstavného pruhu tak som čakal na prvú pumpu, že sa na to pozriem.
Musím spomenúť, že okrem rozsvietenia kontrolky motora sa to nijak neprejavovalo. Motor mal stále rovnaký ťah.
Takže spať. Odstavil som auto, vypol motor, šiel na kávu spravil diag a v pamäti zostala uložená chyba P1320 - žiadný signál.
Po vymazaní som to skúsil naštartovať ale bezúspešne. Poradil som sa aj s alfistom 4wd_turbo ale jeho rada počkať na vychladnutie motora nepomohla.
Prišiel po mňa kamoš takže teraz som už v práci ale auto som nechal na parkovisku 140km od Prahy.

Vedel by mi niekto pomôcť poradiť čo s tým? Čítal som nejaké témy aj inde a je to trochu rozporuplné lebo niekto vraví vačka niekto kľuka a dokonca aj:
"1320 zazracne cislo, je to vec rail cerpadla nie snimacov kluky a vacky, teda drv ventil. Aj ked keby si odpojil drv ventil tak ti to ukaze inu chybu na diag /mes/. Je to bezna vec spinavej nafty a diag vzdy ukaze tuto chybu, po vymene drv ventilu odporucam urobit prepadovy test trysiek a zmerat tlak rail cerpadla."

Nejake rady? Ak to budú tie snímače tak ktorý? Nevie mi niekto poradiť či sa k tomu viem dostať aj sám ako "laik".
Prípadne kto je niekto z okolia vedel by mi s tým niekto pomôcť? Odťah alebo..? Nepoznám tu veľa ľudí som tu iba 2 mesiace :(

ĎAKUJEM za každú radu!

Obrázok
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Tak to risknem dnes po práci idem po ten snímač orig. Bosch za fajn cenu.

Len mi neviete poradiť čo všetko obnáša výmena?
V aute mám nejaké drobné náradie .. šlo by to vymeniť na parkovisku?
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

vymenis to aj na parkovisku len ti treba na to vhodny torx (alebo ten pohobny len sa inak vola) napchas ruku odpojis konektor a vymontujes DRV da sa to ale nieje to terno
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Super tak to si ma potešil. Vezmem si so sebou torxy, imbusy a všetko náradie čo nájdem.

Ale čo je DRV?
Tak sa volá ten snímač polohy kľukového hriadeľa? Lebo ten potrebujem vymeniť že ano.. :whistle

Tento:
Obrázok
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.p ... 39#p351339" onclick="window.open(this.href);return false;
citaj: Tak nakonec bylo potřeba vyměnit snímač na vačce, a byl ulomený klínek na vačce takže byla šibnutá o jeden zub, po výměně obou věcí to má zvuk jak nafťak konečně..

DOLEZITE: http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.p ... 28#p333728" onclick="window.open(this.href);return false;
ta ze az ti to pojde cim skor ist skontrolovat ten klinok na remenici... uz som pocul par motory co sa koly tomu stretli...
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Prečítané.
Tak v prvom rade musím skúsiť vymeniť ten snímač a hlavne naštartovať.

EDIT:
Tak som našiel schému..
Len nejak sa mi nezdá že tam bude prístup len tak zo spodku auta. Už to niekto takto menil?

Obrázok
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

snimac kluky som uz menil ja som si koli lepsiemu pristupu odmontoval starter ale mozno by sa to dalo aj bez hlavne si odpoj baterku ked to budes robit samozrejme odvetravac kluky a nejake hadice je samozrejmost
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

zo spodu auta dobry pristup.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

bjukemen napísal:vymenis to aj na parkovisku len ti treba na to vhodny torx (alebo ten pohobny len sa inak vola) napchas ruku odpojis konektor a vymontujes DRV da sa to ale nieje to terno
RYBE sa to volá, podobné tomu je torx :D :D :D :D
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423

Autor témy
katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Ako na to pozeram malo by to ist aj s torxom ci?

Lebo tie "RIBE" kluce nemam .. skusim pozriet na benzinke :think
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Napísať odpoveď