Nafta

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

robo22
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 19 Mar 2009, 21:13

zvysovač toho čisla hmmm ??????? co je to za pripravok

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

Aktualna cena Vsetin 23,7 Kc
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....

vladino
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19 Mar 2009, 20:07

vif je aditivum do nafty..zvyšuje aj cetánové číslo aj čistí pal systém ale hlavne zvyšuje mazivost nafty co by malo pomoct hlavne vstrekovacom..zatial som o vife necital nic zle a pouzivam ho uz cez rok a vsetko ok
156SW JTD 105ps azzurro fantasia

Gabi
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 14:44

a da sa ten pridavok kupit na benzinke?Ako si to mam pytat a to si sama nalejem ked natankujem,alebo kedykolvek? Prosim si navod pre technicke antitalenty :flirt:
........a na znizenie spotreby este nikto nic nevymyslel?????...sa mi zda ze ju mam akusi vyssiu ako na zaciatku,hmmm :girl_sigh:

PaloM75
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:15

tiez by ma zaujimalo, kde sa da to aditivum dostat a koklo asi kostuje? Gabi, tieto srandy by sa mali liat do nadrze pred natankovanim, najlepsie, ak tankujes plnu nadrz...... :acute:
inak tankujem Shell Diesel extra, ale tiez si myslim, ze okrem Jurky a sem tam Jetky by nemal byt problem s inou naftou....
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 77kW

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

Gabi napísal:a da sa ten pridavok kupit na benzinke?Ako si to mam pytat a to si sama nalejem ked natankujem,alebo kedykolvek? Prosim si navod pre technicke antitalenty :flirt:
........a na znizenie spotreby este nikto nic nevymyslel?????...sa mi zda ze ju mam akusi vyssiu ako na zaciatku,hmmm :girl_sigh:
Nooo presne ako pisu na nejakej pumpe najdes-takze musis hladat....Nooo ja som nasiel nieco zarucene na znizenie spotreby ale hlavne rychlosti ----priatelka na sedacke spolujazdca ucinkuje veeelmi dobree.. :biggrin: nooo ale neviem ako u teba::))
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok

vladino
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19 Mar 2009, 20:07

tiež som to nevedel zohnat, velvana ma niekde v ivanke sklad tak som chcel odtial..a nakoniec som niekde na peugeot fore našiel že to predavajú aj na slovnaft pumoách.. ale z vlastnej skúsenosti viem že nie na všetkých, napr v tt to majú na slovnaftke pri autocomodex a na slovnaftke pri tescu nie..plechovka stojí cca 10e a axistuje aj zimný aj letný vif. tu je aj link na test aditív..http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf
156SW JTD 105ps azzurro fantasia

LeninPD
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 18:57

Ta ja tlačím naftu od Lukoil-u a všetko v pohode. Skúšal som aj V-Pover Diesel od Shellu, ale účinok žiadny len možno trošku tichší motor. Problém je to že som vtedy menil olej a filtre tak preto to mohlo ísť tichšie :dntknw:
No a čo sa týka spotreby tak to s tou priateľkou nefunguje. Mňa vždy tak na... že idem jak Shumacher :D
1.9 JTD (77kW)

Autor témy
ronsoc
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24 Feb 2009, 09:35

Planujem cestu do čiech ,tak skusim Shell Diesel Extra. Nech sa to troska prečisti! Zo slovnaftom EVO zatial spokojnost. Ale už som čital aj take ,že slovnafte natankoval a po 15km voda !!! Takže všetko pre Alfičku!!
Alfa Romeo 156 1,9 JTD 8v 2005

LeninPD
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 18:57

No takže po dlhšom prieskume som došiel k nasledujúcemu zisteniu.

Tankoval som mesiac len na Tesco pumpe. Sak cena najnižšia v okolí, sa oplatí nie :dntknw:

Potom som začal tlačiť V-power diesel a čuduj sa svete spotreba mi klesla o niečo malo cez liter na sto. Pri jazde po diaľnici (poctivých 130 od vjazdu po výjazd) to robilo viac než jeden a pol litra. :fool:
Je to kua možné? Ďalšia vec čo som si všimol, na Tesco naftu mi auto pri plnom plyne začalo dymiť. Na V-pover nie.

Keď to tak počítam rozdiel v cene nieje taký, aby sa mi oplatilo kupovať lacnejšiu naftu keď jej zožerie viac. A to nehovorím o tom že som si začal zbierať bodíky :blush2:

Neviem čo si mám o tom myslieť. Môže byť medzi naftami až taký rozdiel?
1.9 JTD (77kW)
Napísať odpoveď